| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

„Przyrzekamy być dzielnymi przedszkolakami…” Drukuj Email
czwartek, 14 listopada 2013 13:11

altPod takim hasłem, 08 listopada, odbyło się pasowanie na przedszkolaków i starszaków  w punkcie przedszkolnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Bajkowa kraina” w Oparznie. Trzy- i czterolatki miały przed sobą nie lada zadanie. Mianowicie musiały zaprezentować przed swoimi bliskimi jak i przed zaproszonymi  gośćmi , że potrafią śpiewać, tańczyć, recytować wiersze, przedstawić się przed tak liczną grupa odbiorców oraz odpowiedzieć na zadane pytania.

                W tym samym dniu pasowani na starszaków i przedszkolaków byli także „Krasnale” z punktu przedszkolnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lekowie. Ceremonia rozpoczęła się częścią artystyczną, która wzbudziła najwięcej emocji wśród licznie zgromadzonych rodziców. Dzieci udowodniły gościom, że zasługują na miano „przedszkolaka” przepięknie recytując wiersze i śpiewają piosenki.  Maluszki otrzymały dyplomy i z podniesionymi  głowami w biretach przyrzekali, że od dziś zawsze będą wzorowymi przedszkolakami.

                Oczywiście przedszkolaki świetnie poradziły sobie z wszystkimi umiejętnościami. „Nagrodą” było pasowanie ich na starszaków i przedszkolaków. Oficjalnego mianowania dzieci z „Bajkowej krainy” w Oparznie oraz „Krasnali” w Lekowie dokonał Członek Prezydium Zarządu TPD Oddziału Okręgowego w Koszalinie,  pan Bartosz Zabrocki wraz z Kierownikiem Referatu Oświaty w Urzędzie Gminy Świdwin, panem Sebastianem Basiejko. Wśród zaproszonych gości była również Wicedyrektor Zespołu Szkół w Lekowie pani Dorota Adamiak, Dyrektor Zespołu Szkół w Lekowie, pan Jakub Szynkowski i członek Zarządu TPD w Oddziale Okręgowym w Koszalinie, pani Zofia Wawrzyniuk.