| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Pasowanie na przedszkolaka w Republice Malucha w Kluczkowie Drukuj Email
środa, 20 listopada 2013 15:15

altW dniu 14 listopada 2013 roku w Przedszkolu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Kluczkowie odbyło się uroczyste pasowaniedzieci  na przedszkolaka.

 

W tak ważnym dla dzieci dniu do przedszkola przybyli rodzice, najbliżsi  i zaproszeni goście pan Starosta Świdwiński Mirosław Majka,  przedstawiciele gminy pan Sebastian Basiejko, pan Mieczysław Patyk, Sołtys Kluczkowa pan Adam Kępa oraz pan Bartosz Zabrocki Członek Prezydium Zarządu TPD Oddziału Okręgowego w Koszalinie.      

      

Z okazji tej uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po części artystycznej przyszedł czas na złożenie przysięgi.   Pan Starosta oficjalnie  pasował każde dziecko  na dzielnego przedszkolaka, po czym każde dziecko na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymało dyplom i drobny upominek. Przysięgę złożyli także rodzice, którzy uroczyście obiecali zawsze bezgranicznie kochać i wspierać swoje pociechy. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a rodzice nie kryli swego wzruszenia będąc pod wrażeniem dużych umiejętności swoich pociech. W błyskach fleszy upamiętniali te radosne chwile.Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek  przygotowany przez mamy.