| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

XII Mistrzostwa Sędziów KS ZZPN Drukuj Email
piątek, 31 stycznia 2014 17:57

W sobotę, 25 stycznia 2014 roku, w Gminnej Hali Sportowej w Lekowie odbyły się XII Mistrzostwa Sędziów w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego zdobyła pierwsza reprezentacja Wydziału Sędziowskiego Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.  W turnieju uczestniczyło 12 zespołów – z grup sędziowskich różnych miast naszego województwa, podzielonych w drodze losowania na trzy grupy. Mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”. Łącznie rozegrano 22 stojące na wysokim poziomie mecze. Strzelono 65 bramek, w tym 3 z rzutów karnych. Po rozgrywkach grupowych rozegrano spotkania o końcową klasyfikacje w turnieju. Awans do półfinału z grupy A wywalczył zespół FOR FUN SZCZECIN, z grupy B – KOSZALIN I, a z grupy C – ŚWIDWIN. Jako czwarty zespół awansował KOSZALIN II z grupy A, uzyskując najlepszy dorobek spośród zespołów, które zajęły II miejsca w swoich grupach.  W ścisłym finale zmierzyli FOR FUN  SZCZECIN oraz pierwszy zespół z KOSZALINA. Po mistrzostwo województwa sędziów piłkarskich w Halowej Piłce Nożnej sięgnął KOSZALIN I. 

Klasyfikacja końcowa zespołów:

 1. KOSZALIN  I
 2. FOR FUN  SZCZECIN
 3. ŚWIDWIN
 4. KOSZALIN  II
 5. STARGARD SZCZECIŃSKI
 6. WAŁCZ
 7. WGN TEAM SZCZECIN
 8. GRYFINO
 9. DRAWSKO POMORSKIE
 10. ŻYLETA  SZCZECIN
 11. SZCZECINEK
 12. BARLINEK-CHOSZCZNO-MYŚLIBÓRZ

Organizatorzy Mistrzostw za ogólny obraz zachowania się i sportową walkę we wszystkich spotkaniach przyznali nagrodę FAIR PLAY. Otrzymali ją sędziowie z DRAWSKA POMORSKIEGO. Koronę KRÓLA STRZELCÓW wywalczył FILIP STEMPINSKI ze świdwińskiej grupy sędziów zdobywając 6 bramek.  Najlepszym bramkarzem uznano KONRADA NAPIERALSKIEGO z zespołu FOR FUN ze Szczecina, a najlepszym zawodnikiem wybrano PIOTRA WOŹNIAKA z zespołu KOSZALIN I. Wszystkim zespołom puchary i dyplomy wręczali: Prezes ZZPN – Jan Bednarek, Prezes KOZPN – Grzegorz Maciejasz, Przewodniczący KS ZZPN - Krzysztof Wilczyński, Przewodniczący Wydziału Sędziowskiego KOZPN – Sebastian Basiejko. Współorganizatorami mistrzostw byli Kolegium Sędziów Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej i Wydział Sędziowski Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej.

Sebastian Basiejko