| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

REKREACYJNY RAJD ROWEROWY GMINY ŚWIDWIN Drukuj Email
czwartek, 08 maja 2014 09:20

rajd klępczewoW czwartek 01 maja 2014 roku, ruszył rekreacyjny rajd rowerowy dla mieszkańców Gminy Świdwin i okolic, zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania – „Powiatu Świdwińskiego"; Powiat Świdwiński oraz Gminę Świdwin.
Był to pierwszy z trzech rajdów, jakie Lokalna Grupa Działania organizuje na terenie działania dzięki wsparciu Powiatu Świdwińskiego z godnie z umową nr WO.032.25.2014.
O godzinie 11:00 na starcie, przy placu w parku w Klępczewie stanęli uczestnicy z miejscowości Gminy Świdwin. Byli wśród nich dorośli i dzieci. W trakcie rajdu do peletonu uczestników dołączyli pozostali uczestnicy. Kolumna rajdu pokonywała trasę bez żadnych przeszkód. Piękna pogoda jaka zaświeciła nad uczestnikami rajdu sprawiała na twarzach startujących uśmiech wróżący udany dzień. Energia uczestników była tak wielka że rajd zakończył się w ostateczności happy Endem. Jedni chcieli czynnie spędzić czas wolny, inni zmierzyć się z własną słabością, a jeszcze inni po prostu przypomnieć sobie jak jeździ się rowerem.

Na mecie wszyscy stawili się niemal jednocześnie, nikt nie wyprzedzał grupy, wszyscy pokonali wyznaczona trasę, choć momentami nie było to takie łatwe, ale nawet w trudnych momentach uczestnicy pomagali sobie nawzajem i nikt nie zostawił potrzebującego pomocy samemu sobie!
Trasa rajdu obejmowała atrakcyjne tereny SZLAKIEM KLĘPCZEWA-STARY PRZYBYSŁAW OPARZNA-ŁĄKOWO-OSOWO-RUSINOWO-BEŁTNO-KLĘPCZEWO. Dzięki wsparciu organizatorów, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników, wszyscy szczęśliwie dotarli do mety, gdzie już czekały kiełbaski, napoje, ciastka, lody, czekolady oraz wiele innych artykułów spozywczych.
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Gminy Świdwin za wspólną zabawę i mile spędzony czas podczas majowego Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego. Gorące podziekowania składamy Strażakom z Klępczewa oraz Gminie Świdwin za pomoc w Rajdzie.