| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

„DĄBROWIACY” I „BARWINOK” W CZARNEM Drukuj Email
czwartek, 14 sierpnia 2014 01:00

 

Dąbrowiacy w Czarnem 3W sobotę, 9 sierpnia br. zespoły ludowe „Dąbrowiacy" i „Barwinok", reprezentujące gminę Świdwin, uczestniczyły w konkursie pn. „Krajobrazy sceny ludowej w Czarnem". Był to duży festiwal folklorystyczny, w którym brało udział 41 zespołów z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Na początek przez miasto do amfiteatru przeszedł barwny i rozśpiewany korowód wzbudzając zainteresowanie i podziw mieszkańców. Na scenie można było zobaczyć kapele, zespoły śpiewacze oraz zespoły pieśni i tańca. Występy oceniało jury. „Dąbrowiacy" zdobyli III miejsce. Publiczność nagrodziła prezentacje zespołów „Dąbrowiacy" i „Barwinok" entuzjastycznymi brawami.


Krystyna Brodowska