| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

POPOŁUDNIOWA AKADEMIA ZMIANY. KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA Drukuj Email
środa, 07 stycznia 2015 01:00

 

W poniedziałek, 22 grudnia br. odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Popołudniowa Akademia Zmiany", realizowany przez Gminę Świdwin, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdwinie oraz Partnerstwo Lokalne Gminy Świdwin. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele Urzędu Gminy, dyrektorzy okolicznych Ośrodków Pomocy Społecznej, radni, sołtysi, dyrektorzy szkół, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie i właściciele gospodarstwa agroturystycznego „Pęczerzyński Młyn", w którym odbywała się część działań projektowych. Spotkanie otworzyła Kierownik GOPS w Świdwinie Barbara Felska, która przedstawiła założenia projektu i przybliżyła gościom podejmowane podczas Popołudniowej Akademii Zmiany inicjatywy. Następnie głos zabierali pracownicy zespołu projektowego- na początek Iwona Kowalska omówiła role poszczególnych partnerów podczas realizacji działań projektowych. Kolejnym elementem spotkania była prezentacja mini-reportażu filmowego, przygotowanego przez Jędrzeja Szynkowskiego. Po krótkiej przerwie kawowej, mechanizm innowacyjnych spotkań rodzinkowych omówili pracownicy socjalni- Bożena Kretowicz i Ewa Kretowicz, a następnie terapeuta rodzinny- Elżbieta Karnicka- przedstawiła prezentację „Porozmawiajmy o silnych i słabych", przybliżającą problematykę zjawiska przemocy w rodzinie. Konferencję zakończyła Barbara Felska- podsumowując działania prowadzone przez Partnerów podczas realizacji projektu i prezentując dobre praktyki. Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie: www.projektswidwin.wordpress.com


Jędrzej Szynkowski

 

1  2