| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Turniej wiedzy pożarniczej w Gminie Świdwin Drukuj Email
piątek, 20 marca 2015 13:00

 

turniej wiedzy pożarniczej  3W czwartek, 12 marca br., w siedzibie Urzędu Gminy w Świdwinie, odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom".


Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, historii i tradycji ruchu strażackiego oraz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej. W turnieju wzięli udział zwycięzcy eliminacji środowiskowych z Zespołów Szkół w Lekowie i w Bierzwnicy oraz Szkoły Filialnej w Oparznie.


Turniej składał się z dwóch etapów, części pisemnej w postaci testu 30 pytań oraz ustnej, do której zakwalifikowano po trzech uczestników z największą ilością punktów. Po przeprowadzeniu etapu pytań ustnych wyłoniono zwycięzców Turnieju Gminnego w dwóch grupach, którzy będą reprezentowali naszą gminę na eliminacjach powiatowych OTWP:


Szkoły podstawowe:

I miejsce. Julia Piojda - Szkoła Filialna w Oparznie
II miejsce. Jakub Seżysko - Szkoła Filialna w Oparznie
III miejsce. Michał Wachnik - Zespół Szkół w Lekowie


Szkoły gimnazjalne:

I miejsce. Filip Buniak - Zespół Szkół w Lekowie
II miejsce. Michalina Szymurska - Zespół Szkół w Bierzwnicy
III miejsce. Igor Ożarek - Zespół Szkół w Lekowie


Zwycięzcy I,II,III miejsc otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyła pani Joanna Anglisz-Myszka - Zastępca Wójta Gminy Świdwin. Uczniowie kolejnych miejsc otrzymali „dyplomy za udział" i nagrody pocieszenia. Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Świdwinie.


Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Świdwinie składa najserdeczniejsze podziękowania dla Wójta Gminy Świdwin – pana Kazimierza Lechockiego oraz dla Nadleśniczego Nadleśnictwa Świdwin – pana Rafała Grzegorczyka za ufundowanie nagród i upominków dla zwycięzców i uczestników Turnieju.