| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Koła,kółka,rolki: Krosino-Lekowo na sportowo Drukuj Email
wtorek, 30 czerwca 2015 07:56

Koła kółka rolkiKolejne aktywne popołudnie za nami! Z inicjatywy dyrektora Zespołu Szkół w Lekowie P.Jakuba Szynkowskiego oraz wuefistów P. Marka Knuta i P. Marty Kępy oraz we współpracy z P. Różą Tabaszewską oraz P. Joanną Pawelec udało się zorganizować popołudnie pełne wrażeń.
Każdy z uczestników znalazł zajęcie dla siebie. Część dzieci doskonaliła swoje umiejętności na rolkach, inni woleli jazdę na rowerze , najmłodsze dzieci brały udział w grach i zabawach ruchowych. Przyświeca nam idea organizowania czasu pozalekcyjnego w miejscu zamieszkania dzieci – tym razem gościliśmy w Krosinie, choć dojechały dzieci z dalszych miejscowości, np. z Rusinowa i z Rogalina. Boisko i parkiet nie są dla nas polem bitew z przeciwnikiem, ale miejscem wspólnej zabawy, łączenia wysiłków nauczycieli, wychowawców, rodziców i np. rad sołeckich, by wdrażać dzieci i młodzież do aktywności fizycznej, współpracy i działania na rzecz innych. Impreza odbyła się na Nowym Rynku w Krosinie dzięki uprzejmości P. Wójta – Kazimierza Lechockiego i P.Anny Zwierzyńskiej. Wszystkie te formy aktywności skupiły w jednym , bezpiecznym miejscu bardzo dużą ilość dzieci, ich rodziców oraz mieszkańców. Każdy spragniony uczestnik mógł posilić się u P. Danuty Leske, która przygotowała napoje oraz poczęstunek.
Tego dnia zostały również wręczone puchary . Pierwszy , dla najmłodszej uczestniczki jeżdżącej na rolkach-Zosi Bożek a drugi, dla mistrza w tej dziedzinie -,,wybitny talent"- dla Dominika Tarasiuka vel Skiby.
Cieszymy się, że sport, rekreacja, a przede wszystkim dobra zabawa przyciągnęła tak wielu uczestników w każdym wieku. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę oraz tym, którzy pomogli w organizacji naszego ,,Dnia na rolkach '', pośród nich są m.in. pani Katarzyna Gałązka, która jest administratorem placu, sponsorzy poczęstunku i materiałów do rysowania : p. Danuta Leske, Joanna Pawelec i Róża Tabaszewska.
Zapraszamy do obejrzenia szerokiej fotorelacji z imprezy na stronie https://zslekowo.wordpress.com.

 

Marta Kępa i Jakub Szynkowski