| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Zaczarowany świat teatru poznają zerówkowicze z Lekowa Drukuj Email
wtorek, 30 czerwca 2015 09:44

W dniu 26 maja 2015 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkół w Lekowie wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Świdwina, gdzie obejrzały spektakl pt. „Świat Andersena- Brzydkie kaczątko, Świniopas, Nowe szaty króla” wystawiony przez Teatr Młodego Widza z Wolimierza.


Przedstawienie to miało niezwykle interesującą i przystępną dla dziecka wymowę, obrazowało  prawdziwe życie i prawdziwe problemy. Cała scenografia, dialogi i reżyseria przez swą atrakcyjność zachęcały do czynnego wysłuchania i oglądania. Dzieci, w przystępny dla nich sposób, mogły zrozumieć prezentowane treści. Ponadczasowe przesłanie spektaklu pokazuje dzieciom drogę w jaki sposób stać się lepszym człowiekiem, uczy ich cierpliwości, spokoju oraz tego, iż nie należy oceniać innych po ich wyglądzie, ważne jest to, co „wewnątrz” każdego człowieka- jego „serce”.


Dzieci gromkimi brawami podziękowały aktorom za wystawiony spektakl i z uśmiechami na twarzy wróciły do przedszkola, by tam wspólnie podzielić się swoimi wrażeniami. Sądzę, że spektakl wielu z nich głęboko zapadnie w pamięci.
Po spektaklu przedszkolaki udały się na długi spacer zwiedzając zabytki Świdwina: Zamek Świdwiński, Brama Kamienna, Kościół Mariacki. Szersza fotorelacja znajduje się na szkolnej stronie https://zslekowo.wordpress.com.

 

Opracowała: A. Świętojańska

 

zaczarowany świat teatru poznają zerówkowicze z Lekowa