| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Dzień dziecka w Szkole w Lekowie Drukuj Email
wtorek, 30 czerwca 2015 10:05

W sobotę, 30 maja, obchodziliśmy wspólnie Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Lekowie. Deszczowa pogoda pokrzyżowała nam plany, musieliśmy zrezygnować z rajdu rowerowego, a całość imprezy przenieśliśmy do budynku Szkoły. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pań Róży Tabaszewskiej i Joanny Pawelec –  wspierany zaangażowaniem nauczycieli i pracowników samorządowych Szkoły we współpracy z Radą Rodziców, Radą Sołecką, Stowarzyszeniem TIPS z Lekowa, OSP z Lekowa i Bierzwnicy, KP PSP w Świdwinie, Świetlicą Wiejską w Lekowie i wolontariuszami – przygotował moc atrakcji!

Uczniowie od najmłodszych do najstarszych brali udział w licznych konkurencjach sprawnościowych oraz grach i zabawach ruchowych. Wiele zaangażowania i emocji wywołała rywalizacja grup biorących udział w Wyścigu po skarb przygotowanym przez Pana Marka Knuta. Pod opieką swych Wychowawczyń najmłodsi pląsali, pokonywali tory przeszkód, malowali i z chęcią poddawali się sami malowaniu…Jak zawsze kolejki ustawiały się do Pani Ewy Wojtów, która ozdabiała buzie maluchów fantazyjnymi malunkami. Zarząd Rady Rodziców : Pan Andrzej Szczurko, Pani Wiola Kubiś i Pan Adam Górski dbali o to, by dzieci nie były głodne i spragnione. Dzielnie walczyli z grillem i dymem. Z inicjatywy Pana Sławomira Buniaka dzieci mogły obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego i samodzielnie próbowały ratować życie przy pomocy fantomów.Oczywiście  pokaz  wozów strażackich , ich wyposażenia, umundurowanie strażaków wywołał olbrzymie zainteresowanie i był wielką atrakcją. Tradycyjnie już wystawiał się klub gier logicznych. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Maciej Patyk, Wiceprzewodniczący  Rady Powiatu , Pani Anna Olejniczak, Przewodnicząca Rady Gminy Świdwin oraz  się bardzo wielu rodziców. Kawiarenką z ciastami i gorącymi napojami kierowały Panie Anna Rynkiewicz , Ewa Pawłuszyn i Ula Wojtów. Już po raz drugi przy okazji Dnia Dziecka rozstrzygał się Lekowski konkurs na najwspanialsze ciasto, w którym rywalizowało 9 mam – mistrzyń wypieków od Ząbrowa do Lekowa. Dzieci zachowywały się wspaniale, a najstarsze  ponadto pomogły w organizacji imprezy.

Wszystkim , którzy przyczynili się do organizacji dzisiejszego Dnia Dziecka serdecznie dziękuję – Jakub Szynkowski.

Film oraz fotorelacja z wydarzenia do obejrzenia na stronie Szkoły : https://zslekowo.wordpress.com/

 

Dzień dziecka w Szkole w Lekowie