| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Projekt "Tanecznym Krokiem Po Naszej Krainie'' Drukuj Email
wtorek, 30 czerwca 2015 10:39

W ramach projektu ,,Tanecznym krokiem po naszej krainie'' odbyły się warsztaty taneczno-ruchowe w Rusinowie , które były finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich w ramach Osi Leader działania 4.31. Zajęcia rozpoczęły się już w połowie marca i trwały do końca kwietnia.
Godziny spędzone w świetlicy wiejskiej w nie poszły na marne dzieci doskonaliły swoje umiejętności taneczne, które zaprezentowały podczas Turnieju Piłki Siatkowej w Świdwinie ku czci zmarłej Joanny Meissner. Uczestnicy warsztatów oprócz tańca poznawali nowe gry m.in. rugby, uczyli się współpracy w grupie, poznawali się nawzajem poprzez różnego rodzaju zabawy ruchowe oraz integracyjne .
Na zakończenie warsztatów dzieci oraz rodzice spotkali się w Gospodarstwie Agroturystycznym PONI HOW w Kłośnikach. Uczestnicy mieli okazję przejechać się konno, zjeść kiełbaskę z ogniska, pokazać swoje umiejętności taneczne, nakarmić konie.
Sprawdzaliśmy również wiedzę naszych uczestników na temat wiedzy o koniach zimnokrwistych-przeprowadzając mini Quiz –dzieci zaskoczyły wszystkich obecnych swoją obszerną wiedzą na temat tych pięknych , potężnych zwierząt. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe zdjęcie .
W projekcie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły:
Aleksandra Kopaczewska , Milena Bies, Dagmara Adamczyk oraz Jagoda Pudełek.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za gościnę państwa Lange, dzięki nim dzieci mogły spędzić aktywnie czas inaczej niż zwykle. Dziękujemy za obecność Pani Agnieszce Brodowskiej, Jędrzejowi Szynkowskiemu oraz Katarzynie Antoszewskiej .

Niezbędna okazała się pomoc rodziców oraz świetlicy wiejskiej w Lekowie, którzy czynnie włączali się w przygotowania naszego zakończenia projektu w stadninie konnej w Kłośnikach. Więcej informacji na szkolnej stronie zslekowo.wordpress.com.