| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Pierwszy Bio Bazar w Krosinie za nami Drukuj Email
wtorek, 14 lipca 2015 13:47

logo bbk

W sobotę, 11 lipca br., na targowisku w Krosinie odbył się pierwszy Bio Bazar, zrealizowany przy współpracy gminy Świdwin, stowarzyszenia „Ekoland” oraz powiatu świdwińskiego. Wszystkich gości oraz przybyłych z całego województwa zachodniopomorskiego wystawców produktów ekologicznych powitali: Kazimierz Lechocki – wójt gminy Świdwin, Mirosław Majka – starosta powiatu świdwińskiego, Edyta Jaroszewska-Nowak - przewodnicząca Zachodniopomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Ekoland.

Na stoiskach targowych można było nabyć produkty wytwarzane metodami ekologicznymi – między innymi pieczywo, wędliny, ciasta, przetwory, nabiał, ubrania. Konferansjer zapraszał mieszkańców powiatu świdwińskiego do wypełnienia ankiet na specjalistyczne badania profilaktyczne w kierunku chorób układu trawienia oraz przebadania się w nieodpłatnym punkcie medycznym. Uczestnicy Bio Bazaru mogli posilić się zdrowym posiłkiem w punkcie gastronomicznym, sponsorowanym przez Starostwo Powiatowe w Świdwinie.

Pogoda sprzyjała sprzedającym, kupującym oraz dzieciom i dorosłym uczestniczącym w konkursach. Dorośli w konkursach wiedzy i zręcznościowych walczyli o nagrody – parowary, ciśnieniomierze oraz glukometry. Dla dzieci zorganizowano zawody sprawnościowe, w których każdy uczestnik otrzymywał słodką nagrodę.

Składamy gorące podziękowania wszystkim uczestnikom Bio Bazaru oraz osobom, które zaangażowały się w jego organizację. Mamy nadzieję, że to wydarzenie wpisze się na stałe
w harmonogram targowiska i Bio Bazar w Krosinie w każdą pierwszą sobotę miesiąca - stanie się tradycją. Zapraszamy!