| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Zajęcia informatyczne w Ząbrowie Drukuj Email
piątek, 24 lipca 2015 13:26

zajecia informatyczne 4

W ramach projektu „Seniorzy Razem w powiecie świdwińskim” realizowanego przez Stowarzyszenie Integracji Wiejskiej „Rusinowo Razem” współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-20120  na  świetlicy wiejskiej w Ząbrowie  odbywają się m.in. zajęcia informatyczne dla seniorów.

Kurs obejmuje podstawy obsługi komputera w systemie Windows oraz podstawy Internetu. Uczestnicy zajęć w pierwszym etapie zapoznali się z budową  komputera, przeznaczeniem poszczególnych przycisków na klawiaturze i funkcjami jakie pełnią. Następnym etapem jest  obsługa programu Microsoft Office Word oraz zasady korzystania z Internetu. Dowiedzieliśmy się jak korzystać z wyszukiwarki internetowej oraz jakie korzyści i niebezpieczeństwa niesie ze sobą korzystanie z Internetu. W późniejszym etapie przy wsparciu pani prowadzącej zajęcia nauczymy  się: zakładania poczty, pisanie e-maili i odpowiednia na nie, porządkowania zasobów skrzynki e-mailowej, wysyłania wiadomości dodając załącznik.

Zajęcia prowadzi p. Aneta Ogińska – pracownik Lokalnej Grupy Działania – „Powiatu Świdwińskiego”.

Zajęcia informatyczne to nie tylko nauka, ale i integracja mieszkańców Ząbrowa. Panie spotykają się, delektując się kawą czy herbatą, surfując  po Internecie. Wymieniają między sobą spostrzeżenia i ciekawostki, jakie udało im się odkryć przy ''rozszyfrowywaniu" niewiarygodnych możliwości jakich daje komputer i dostęp do Internet

 

Kamińska Leokadia