| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Ostrzeżeni o zagrożeniu w pobliżu linii energetycznych Drukuj Email
czwartek, 13 sierpnia 2015 14:02

logo energa operator

Ostrzeżenia o mogącym wystąpić zagrożeniu przy prowadzeniu prac rolnych w pobliżu linii energetycznych w czasie upałów.

Szanowni Państwo!

Od wielu dni na naszym terenie występują upały. Powodują one stan, w którym rozgrzane przewody linii energetycznych wydłużając się, zbliżają do powierzchni gruntu w stopniu większym niż normalnie. Jednocześnie rozpoczęły się prace żniwne z wykorzystaniem wysokich kombajnów. Zaobserwowano na polach zachowania mogące budzić niepokój. W celu ochłodzenia silnika, zwiększania pojemności zbiorników i innych pracujących części kombajnu podnoszone są osłony metalowe tych części. Często stosowane są anteny odbiorników CB. Zwiększa to wysokość pracującej maszyny. Przy pracach w pobliżu linii energetycznej i bezpośrednio pod nią może wystąpić przy takim zachowaniu niebezpieczeństwo zahaczenia lub nadmiernego zbliżenia do przewodów a w konsekwencji zagrażać bezpieczeństwu osób obsługujących kombajn.

W związku z powyższym proszę o pilne przekazanie rolnikom informacji o mogącym wystąpić zagrożeniu z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności przy pracach wysokim sprzętem w sąsiedztwie linii energetycznych. Należy zwracać uwagę na zachowanie bezpiecznej odległości (około 1m) pracującego sprzętu od przewodów linii. Nie należy zwiększać przez wyżej określone zachowania wysokości ruchomego sprzętu. W przypadkach, gdy zauważone zostanie zagrożenie w postaci zbliżenia do przewodów linii elektroenergetycznej prosimy o przerwanie prac polowych w pobliżu linii i kontakt z dedykowanym numerem telefonu 601994167, czynnym przez całą dobę.