| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Program dotacji do 70% na zakup zestawów solarnych Drukuj Email
środa, 30 marca 2011 11:30

solarProgram dotacji do 70% na zakup zestawów solarnych - zobacz jak łatwo możesz korzystać z darmowej energii słonecznej.

Zapraszamy na spotkanie 19 kwietnia 2011r.

Więcej szczegółów tutaj.

Promieniowanie słoneczne zawiera ogromny potencjał energetyczny - średnio lm2 powierzchni pada 1000 kWh energii, co odpowiada wartości energetycznej 100 i oleju opałowego lub 105 m3 gazu ziemnego lub 100 kg węgla.

Promieniowanie słoneczne jest najczystszym z dostępnych człowiekowi źródeł energii. A słońce to niewyczerpalne "źródło życia na Ziemi". Energia Słońca, mimo że tak ogromna, od niedawna była w ogóle niewykorzystywana. Trudności stanowiło jej bezpośrednie przetworzenie na energię użyteczną w celach gospodarczych. Prowadzone od wielu lat badania oraz wysiłek konstruktorów przyniosły przełom i obecnie najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem pozyskiwania energii słonecznej są kolektory. Podgrzewanie wody za pomocą takich kolektorów jest teraz realną
alternatywą dla energii elektrycznejwęgla lub gazu. Ta Energia cieplna pochodząca ze Słońca jest wykorzystywana do produkcji ciepłej wody użytkowej.

 

ZGŁOSZENIA DO UDZIAŁU W SPOTKANIU PRZYJMOWANE SĄ

W LOKALNEJ GRUPIE DZIAŁANIA - "POWIATU ŚWIDWIŃSKIEGO"

TEL. 9436 500 88

 

Poprawiony: wtorek, 05 kwietnia 2011 08:11