| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Święto Rolników i Pasterzy w Koszalinie Drukuj Email
poniedziałek, 04 kwietnia 2011 01:00

targi-w-koszalinieZ okazji Święta Rolników i Pasterzy, obchodzonego 25 marca, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania - „Powiatu Świdwińskiego” brało udział w wydarzeniu edukacyjno – informacyjnym połączonym z kiermaszem żywności ekologicznej i tradycyjnej. Targi odbyły się od 26 do 27 marca br. w Koszalinie przy ul. Fałata 35 i miały na celu propagowanie zdrowej żywności. Organizatorem imprezy tematycznej było Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO i Zachodniopomorski Oddział Ekoland. Jako Lokalna Grupa Działania –„Powiatu Świdwińskiego” promowaliśmy nasz powiatu. Osoby odwiedzające teren targów mogły zasięgnąć informacji na temat możliwości pozyskiwania środków unijnych. Dużym zainteresowaniem cieszył się temat produktów tradycyjnych i ekologicznych oraz procedury wpisania produktów tradycyjnych wytwarzanych na naszym terenie na Krajową Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Zachodniopomorskiego. Przy stoisku można było również zasięgnąć porad pani Edyty Jaroszewskiej – Nowak Wiceprzewodniczączej Zarządu Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi „EKOLAND”.

Tekst i zdjęcie - Krzysztof   Siubdzia

Poprawiony: czwartek, 07 kwietnia 2011 11:44