| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

5- lecie istnienia świętowało Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka”. Była to okazja do podziękowań i wspomnień Drukuj Email
środa, 18 maja 2011 07:43

amazaonki5lat10Stowarzyszenie Amazonek ze Świdwina Jubileusz V-lecia działalności zorganizowało w Ośrodku Rekreacyjno – Wypoczynkowym „Bukowiec", ul. Wczasowa 1 w Świdwinie. Stowarzyszenie liczy obecnie 34 członkinie. Choć kobiety przeszły piekło choroby, załamania psychiczne - teraz potrafią się śmiać, bawić i normalnie żyć. Spędzają razem dużo czasu, bo jak mówią, tylko nawzajem potrafią się do końca zrozumieć.

 

W stowarzyszeniu odzyskują wiarę w siebie i w to, że życie może toczyć się dalej. Tylko tutaj mogę się wygadać i wiedzą, że koleżanki je zrozumieją. Wszystkie są takie same. Wszystkie przeszły operacje i szok z tym związany. Nawet bliscy nie są w stanie, tak do końca ich zrozumieć. Mogą im współczuć, starać się pomóc, ale i tak nie będą wiedzieli, co to rak i amputacja piersi. Zachorowanie na złośliwy nowotwór piersi oraz konieczność przeprowadzenia radykalnego zabiegu chirurgicznego (mastektomii) stanowi dla większości kobiet bardzo trudne i stresujące przeżycie. Między innymi zajęcia na basenie w ramach działania publicznego "Różowa wstążeczka" i spotkania w stowarzyszeniu mają na celu pomóc kobietom odnaleźć siebie, przywrócić równowagę psychiczną oraz podnieść poziom sprawności fizycznej . Świdwińskie Amazonki, to kobiety dzielne, aktywne, sprawne i walczące. Takie są właśnie kobiety, które spotykają się w stowarzyszeniu i walczą z chorobą nowotworową, własną słabością fizyczną i psychiczną.

amazaonki5lat114.05.2011r. na spotkaniu integracyjno – edukacyjnym z okazji Jubileuszu V-lecia istnienia Świdwińskiego Stowarzyszenia „Amazonka" uczestnikami byli zaproszeni goście z lokalnych władz samorządowych, zaproszone amazonki z klubów z całego województwa zachodniopomorskiego oraz osoby zaprzyjaźnione i sponsorzy. Gospodarzami spotkania były członkinie stowarzyszenia -Amazonki. Obchody Jubileuszu otworzyła prezes zarządu Zdzisława Rudnicka. Podczas uroczystości podsumowano pięć lat działalności stowarzyszenia, było dużo gratulacji, występ artystyczny uczniów z Zespołu Szkół w Brzeżnie , prelekcja Pani psycholog Jolanty Żabskiej na temat profilaktyki raka piersi, przemówienie gości, wręczenie drobnych upominków, poczęstunek. W ramach integracji wieczorem odbyło się także wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

 

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Jan Paweł II

 

Pragniemy szczerze podziękować wszystkim sponsorom za okazane wsparcie i pomoc w zorganizowaniu naszego spotkania z okazji Jubileuszu V-lecia stowarzyszenia. To dzięki Państwu mogliśmy zorganizować tak piękne spotkanie.

 

amazaonki5lat2  amazaonki5lat3

amazaonki5lat4  amazaonki5lat5

amazaonki5lat6  amazaonki5lat7

amazaonki5lat8  amazaonki5lat9

amazaonki5lat11  amazaonki5lat12

 

Poprawiony: środa, 18 maja 2011 09:20