| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Świdwińskie Amazonki na spartakiadzie w Koszalinie Drukuj Email
poniedziałek, 30 maja 2011 09:38

amazonki-maj2Stowarzyszenie Koszaliński Klub „Amazonka” zorganizował po raz szósty Regionalną Spartakiadę Amazonek Województwa Zachodniopomorskiego. Impreza odbyła się 28 maja (sobota) w godz. 10 – 14, na terenie „Sportowej Doliny” w Koszalinie.

Spartakiada stawia sobie za cel poprawę sprawności psychofizycznej kobiet po operacji piersi jak również mobilizację do aktywnego trybu życia, poprzez wspólne rozgrywki i zabawę.

Jest to również świetna okazja do integracji środowiska Amazonek ze społeczeństwem lokalnym, pokazanie, że z chorobą można żyć godnie nie wstydząc się jej.

Spartakiada to duma, radość, wzruszenie i cała masa pozytywnych emocji. Wspólnie spędzony czas udowadnia zdrowym kobietom, że pomimo ciężkich przeżyć z powodu zachorowania można być sprawnym i pokonać wiele przeciwności losu.

amazonki-maj1W spartakiadzie wzięły udział drużyny cztero osobowe ze wszystkich klubów w województwie wraz z kibicami. W sumie na spartakiadzie wystąpiło 17 klubów, m.in. ze Słupska, Piły, Świdwina, Kołobrzegu, Gdańska, Wałcza, Szczecinka i Szczecina. Ponieważ zawodniczki to kobiety, które mają ograniczone możliwości wysiłkowe i ruchowe, rywalizacja sportowa ogranicza się do konkursów rekreacyjnych m. in.
-rzut kółkiem ringo na paliki, rzut woreczkami do koła, rzut piłeczkami do kosza.

Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka” wróciło do domu pozytywnie naładowane energią ponieważ w kwalifikacji końcowej zajęliśmy 3 miejsce.

Pragniemy szczerze podziękować za okazane wsparcie i pomoc w zorganizowaniu naszego wyjazdu na spartakiadę do Koszalina. To dzięki

- Panu Staroście Mirosławowi Majka i Starostwu Powiatowemu w Świdwinie,

- Panu Wójtowi Zdzisławowi Pawelec i Gminie Świdwin

mogliśmy uczestniczyć w tej wspaniałej imprezie.

 

Opracowanie i zdjęcia Aneta Ogińska

 

amazonki-maj3  amazonki-maj4

amazonki-maj5  amazonki-maj6

amazonki-maj7  amazonki-maj8

amazonki-maj9  amazonki-maj10

 

 Przypominamy, że biuro Świdwińskiego Stowarzyszenia „Amazonka”
mieści się na
ul. Kołobrzeskiej 43 w Świdwinie.
Czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 – 14.15.
Dodatkowych informacji udziela pracownik biura pod nr tel. 792 401 431


ZAPRASZAMY

 

Poprawiony: poniedziałek, 30 maja 2011 09:56