| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Masz problem onkologiczny lub pytania, zgłoś się do Amazonek Drukuj Email
czwartek, 21 lipca 2011 11:01

Amazonki2011-07-21-1Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka"  działa już 5 lat. Obszarem działania jest Powiat Świdwiński, głównie miasto Świdwin. Stowarzyszenie skupia obecnie 36 członkiń w tym 27 członkiń z orzeczeniem o niepełnosprawności. Są to kobiety dotknięte chorobą nowotworową – rakiem piersi. Zachorowanie na złośliwy nowotwór piersi oraz konieczność przeprowadzenia radykalnego zabiegu chirurgicznego (mastektomii) stanowi dla większości kobiet bardzo trudne i stresujące przeżycie.

Spotkania w stowarzyszeniu mają na celu pomóc kobietom odnaleźć siebie, przywrócić równowagę psychiczną .Amazonki, to kobiety dzielne, aktywne, sprawne i walczące, które uczestniczą m.in. w spartakiadach, szkoleniach, uczęszczają na basen. Takie są właśnie kobiety, które spotykają się w stowarzyszeniu i walczą z chorobą nowotworową, własną słabością fizyczną i psychiczną.

Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka „ pragnie bardzo podziękować za pomoc w remoncie oraz wyposażeniu biura w nowe meble biurowe :

- Panu Staroście Mirosławowi Majka i Starostwu Powiatowemu w Świdwinie,

- Panu Wójtowi Jerzemu Anielskiemu i Gminie Brzeżno

- Panu Wójtowi Zdzisławowi Pawelec i Gminie Świdwin

oraz Lokalnej Grupie Działania – „ Powiatu Świdwińskiego" za pomoc w bieżącej działalności.

 

Przypominamy, że biuro Świdwińskiego Stowarzyszenia „Amazonka"

mieści się na

ul. Kołobrzeskiej 43 w Świdwinie.

 

Dyżury ochotniczek – członkiń stowarzyszenia w każdą środę w godz. 08.00-16.00

Dodatkowe informacje pod nr tel. 792 401 431

 

ZAPRASZAMY!

 

Wszystkim kobietom przypominamy o badaniu mammograficznym oraz badaniu cytologicznym . Pamiętaj!!!

 

Prezes Zarządu

Zdzisława Rudnicka

 

Amazonki2011-07-21-2  Amazonki2011-07-21-3  Amazonki2011-07-21-4


 

Poprawiony: czwartek, 21 lipca 2011 11:18