| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Fundacja Wspomagania Wsi w SMARDZKU Drukuj Email
poniedziałek, 03 października 2011 01:00

               smardzko3,,Smardzko-ja tu mieszkam” to tytuł projektu, który był realizowany od 01 do 17 sierpnia br. w miejscowości Smardzko. Celem projektu było umożliwienie dzieciom/młodzieży, które zostały na czas wakacji w swoich domach, spędzenia czasu w swojej społeczności w sposób pożyteczny dla siebie i innych. Stowarzyszenie Smardzko „RAZEM” uzyskało dotację na realizację projektu w wysokości 2870 zł z Fundacji Wspomagania Wsi w Warszawie.

            W ramach projektu 15 osób (dzieci i młodzież) wykonało w świetlicy wiejskiej tablicę ,,wizytówkę” naszej miejscowości, która będzie służyła jako miejsce zamieszczania ważniejszych informacji, ogłoszeń, zdjęć z życia wsi. Zakupiony został i wmurowany na placu w centrum wsi maszt flagowy. Na nim będzie wywieszana flaga państwowa podczas świąt państwowych i innych uroczystości. smardzko2W ramach projektu zakupione zostały mocowania do flag i rozmieszczone na terenie wsi. Dzieci i młodzież raz w tygodniu uczestniczyły w wycieczkach rowerowych oraz raz w tygodniu brały udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych prowadzonych przez wolontariusza-rehabilitanta. Dodatkowo w trakcie projektu dzieci odwiedzały mieszkańców wsi, posiadających zwierzęta domowe (psy, koty i inne), sprawdzały warunki ich bytowania i uświadamiały właścicieli o konieczności zapewnienia czworonogom godziwych warunków życia. Uczestnicy w trakcie trwania projektu mieli zapewniony poczęstunek. Całość zakończona była postawieniem masztu flagowego i tablicy, a dla uczestników grillem.

            Stowarzyszenie Smardzko ,,RAZEM” cieszy się, że na zgłoszonych 438 wniosków do FWW w Warszawie, wśród 147, które otrzymały dofinansowanie było nasze stowarzyszenie.

 

tekst i zdjęcia: Ilona Baranowska

Prezes Stowarzyszenia Smardzko RAZEM

 

smardzko  smardzko4

 

Poprawiony: poniedziałek, 17 października 2011 12:48