| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Ogólnopolska Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” - zakończenie pierwszego etapu Drukuj Email
poniedziałek, 17 października 2011 12:50

                zachowaj-trzezwy-umyslKampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł" to realizowana od 2002 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

                Organizatorem kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych Fundacja "Trzeźwy Umysł" w Poznaniu.

                Właśnie zakończył się pierwszy etap kampanii „Zachowaj Trzeźwy umysł” 2011, który realizowała w Gminie Świdwin świetlica wiejska w Lekowie pod kierunkiem Pełnomocnika Wójta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Pani Anny Zwierzyńskiej.

                Do kampanii ZTU, pod opieką p. Ewy Wojtów, przystąpili uczestnicy zajęć świetlicowych w świetlicy wiejskiej w Lekowie. Zostali zapoznani z zadaniami oraz otrzymali materiały w związku z przystąpieniem do kampanii.

                W ramach pierwszego etapu kampanii odbyło się 6 konkursów: „Rosnę – Myślę – Dbam” (dla uczniów szkół podstawowych), „Dorastamy – Rozumiemy – Pomagamy” (dla gimnazjalistów), „Biegnijmy razem” (dla uczniów szkół podstawowych), „Szukamy młodych mistrzów” (dla gimnazjalistów). Wzięło w niej udział 40 uczestników. Nad prawidłowym przebiegiem konkursów czuwała Pani Ewa Wojtów – opiekunka świetlicy w Lekowie.

                Jak co roku, do biura organizatorów kampanii w Poznaniu napłynęło tysiące prac z całej Polski. Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele świetlicy wiejskiej w Lekowie. Są to: Wiktoria Włodarczyk, Paweł Górski, Natalia Pasieka, Piotr Wiśniewski, Mateusz Kamiński, Łukasz Rosa, Kacper Rosa. Pozostali uczestnicy kampanii zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świdwinie.

                Program kampanii zapewnił wszystkim uczestnikom wiele atrakcji i dużo dobrej zabawy.

 

 

 

                                                                                                              Tekst i zdjęcie: Ewa Wojtów

Anna Zwierzyńska