| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Odświeżamy nasze miasta Drukuj Email
środa, 16 listopada 2011 09:27

,,Odświeżamy nasze miasta''

odswiezamy miastaOd 1 października 2011r. Państwowa Inspekcja Sanitarna rozpoczęła realizację ogólnopolskiego projektu „Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)". Projekt zainicjowany przez Głównego Inspektora Sanitarnego będzie prowadzony na terenie całego kraju do 30 września 2013r.

Celem projektu jest przede wszystkim wzmocnienie realizacji ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 1996 r., Nr 10, poz. 55 z późn. zm.) poprzez egzekucję zapisów w zakresie przestrzegania zakazu palenia oraz oznakowania stref bezdymnych, prowadzoną w ramach nadzoru bieżącego przez funkcjonariuszy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Drugim celem projektu jest wzmocnienie przestrzegania ustawy poprzez kampanię społeczną informującą o obowiązujących regulacjach w zakresie miejsc wolnych od dymu tytoniowego oraz konsekwencjach zdrowotnych używania tytoniu.

Projekt jest finansowany przez Międzynarodową Unię ds. Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc (International Union Against Tuberculosis and Lung Disease, we współpracy ze Światową Fundacją ds. Walki z Chorobami Płuc (World Lung Foundation). Obie organizacje są zrzeszone w ramach Inicjatywy Bloomberga, założonej przez Michaela Bloomberga, burmistrza Nowego Jorku.

Grupą docelową, do której adresowane są działania są wyłącznie osoby dorosłe.

Ważnym działaniem w ramach projektu jest współpraca Państwowej Inspekcji Sanitarnej z lokalnymi samorządami, strażnikami miejskimi i policją, a także mediami mającymi wpływ na kształtowanie postaw i zachowań zdrowotnych.