| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Miasta wolne od dymu Drukuj Email
środa, 16 listopada 2011 09:34

,,Miasta wolne od dymu'' 

sanepid15 listopada 2011 r. mija rok od wejścia w życie znowelizowanej ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, wprowadzającej zakaz palenia w miejscach publicznych. Główny Inspektorat Sanitarny zaplanował z tej okazji, w terminie od 15 listopada 2011, przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii „Miasta wolne od dymu".

Obecnie poparcie dla obowiązującego prawa deklaruje aż 68% palących i 84% niepalących Polaków. Badania przeprowadzone przez GIS w 2011 r. pokazują, że 10% Polaków dostrzegło zdecydowaną poprawę w przestrzeganiu zakazów ograniczających palenie tytoniu, a 45% przyznała, że wprowadzenie zakazu palenia sprzyja podejmowaniu przez nich decyzji o rzuceniu palenia.

Zakaz palenia obowiązuje:

  • w Twoim zakładzie pracy,
  • w przychodniach i szpitalach,
  • w przedszkolach, szkołach, na uczelniach,
  • w miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci,
  • w kinach, teatrach, domach kultury,
  • lokalach gastronomiczno-rozrywkowych,
  • w obiektach sportowych,
  • na przystankach komunikacji publicznej.

Więcej dowiesz się z artykułu 5 ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

 

zakaz palenia 

ZAKAZ PALENIA

Za palenie w strefie oznaczonej powyższym znakiem grozi kara grzywny do 500 złotych!

 

wylacz palenieJeśli ktoś łamie zakaz palenia:

Zwróć jego uwagę na znak zakazu i poproś o zaprzestanie palenia

Uświadom mu, że paląc w miejscu gdzie jest to zakazane łamie prawo

 

Państwowa Inspekcja Sanitarna w Świdwinie zachęca mieszkańców powiatu świdwińskiego do zerwania z nałogiem palenia tytoniu. Doskonałą okazją do podjęcia walki z nałogiem, jak co roku, jest ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA, którego obchody w tym roku przypadają na dzień 17 listopada (3 czwartek listopada).

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdwinie