| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Młodzi piłkarze z wizytą w Sanitz Drukuj Email
wtorek, 20 grudnia 2011 01:00

            W dniach 9-11 grudnia br., reprezentacja Gminy Świdwin, składająca się z 14 piłkarzy w wieku 8-10 lat z klubów Huragan Bierzwnica i Bushido Lekowo gościła w partnerskiej Gminie Sanitz. Podczas trzydniowego pobytu chłopcy wraz z opiekunami wzięli udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez zaprzyjaźniony klub piłki nożnej TSV Eintracht Sanitz.

            Piątkowy wieczór zawodnicy z zaprzyjaźnionych drużyn sportowych spędzili w Centrum Rozrywki dla dzieci w Rostocku, korzystając z wszelkich atrakcji, w tym między innymi z parku linowego oraz lodowiska.

            Największe emocje spotkały dzieci w sobotę, ponieważ wtedy mogły zmierzyć się w rywalizacji sportowej, uczestnicząc w halowym turnieju piłki nożnej z udziałem drużyn z Niemiec: TSV Eintracht Sanitz, SV Hafen Rostock, TSV Graal-Muritz, PSV Ribnitz-Damgarten, SV Warnemünde. Nieoczekiwanie nasz zespół, który na co dzień występuje w rozgrywkach ligi młodzika młodszego, zajął pierwsze miejsce w turnieju, pokonując rówieśników ze wszystkich drużyn. Zawodnicy z gminy Świdwin uzyskali następujące wyniki:

  1. 1.Gmina Świdwin – TSV Eintracht –       2-4
  2. 2.Gmina Świdwin – PSV Ribnitz-2-0
  3. 3.Gmina Świdwin – TSV Graal-       9-1
  4. 4.Gmina Świdwin – SV Warnemü       3-1
  5. 5.Gmina Świdwin – SV Hafen       8-0

  

            Najlepszym zawodnikiem turnieju został Andrzej Śpicha z Kluczkowa. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale z rąk burmistrza Sanitz Joachima Hünecke. Sobotnie popołudnie wszystkie zespoły spędziły na wspólnej zabawie w kręgielni.  W niedzielę rano, po wspólnym śniadaniu, reprezentacja z naszej gminy udała się w podróż powrotną do domu. 

 

kluby kręgielnia

mecz medale dla zwycięzców

na kręgielni na kręgielni

zawodnicy z gminy Świdwin przed I meczem

w Truskawkowym Parku Rozrywki z TSV Eintracht

na lodowisku

 

                                                                                                                                            

                                                                                                                                             Tekst i zdjęcia Sebastian Basiejko

                                                                                                                                                   Kierownik Referatu Oświaty,

                                                                                                                                                             Kultury i Zdrowia

Poprawiony: poniedziałek, 09 stycznia 2012 13:22