| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Jeszcze w styczniu powstanie „Klub ludzi sukcesu", a zaraz potem - Świdwiński Uniwersytet III Wieku Drukuj Email
czwartek, 19 stycznia 2012 09:11

 

sisg logoInicjatorką tych działań jest Dorota Michalska, prezes Fundacji Instytutu Weku Ekonomii Społecznej rozpoczynającej swą działalność właśnie na terenie powiatu świdwińskiego, wspierana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych.

-W naszym programie założyliśmy, że odbiorcami naszych działań będą mieszkańcy powiatu świdwińskiego w wieku od 18 do 100 lat - mówi Dorota Michalska.
- Spotykać się będziemy we wtorki, głównie w siedzibie starostwa przy ul. Kołobrzeskiej 43/12, na drugim piętrze. Tu chcemy organizować wykłady, szkolenia, kluby i sekcje zainteresowań, grupy integracji społecznej a także
propagować ideę wolontariatu.

- Na początek ruszamy z „Klubem ludzi sukcesu".

 

Mamy już nieformalną 30-osobową grupę zainteresowanych, ale oczywiście czekamy na kolejne osoby. 24 stycznia, we wtorek o godz. 17 w siedzibie starostwa przy ul. Kołobrzeskiej planujemy spotkanie inauguracyjne. Zapraszamy
wszystkich ambitnych mieszkańców powiatu, w tym i działaczy społecznych. Prosimy tylko o potwierdzenie swojej obecności, wysyłając e-maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu
komórkowego, ponieważ ze względów lokalowych, liczba miejsc jest ograniczona.
IWES wraz z klubowiczami zamierza również powołać Świdwiński Uniwersytet III Wieku, w którym działalność byłaby charytatywna. Uniwersytet miałby swój zarząd, komisję rewizyjną i sąd koleżeński.
- Zapraszamy do wolontariackiej współpracy pedagogów, lekarzy, prawników, psychologów czy muzyków- dodaje Dorota Michalska. - Założenia naszej wspólnej pracy wyjaśnię szczegółowo podczas wtorkowej inauguracji. Nie ukrywam, że nam, ludziom zainteresowanym powołaniem Uniwersytetu, brakuje pedagogów, ekspertów, którzy mogliby prowadzić wykłady.

 

Kontakt z fundacją:

 

Zainteresowani inicjatywą Fundacji Instytut Wieku Ekonomii Społecznej mogą kontaktować się z jej prezesem - Dorotą Michalską, telefonując pod nr: 530-188-856 lub e-mailując na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: czwartek, 19 stycznia 2012 09:21