| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Ferie „na sportowo” Drukuj Email
środa, 01 lutego 2012 01:00

sekcja piłki nożnejFerie nie muszą kojarzyć się z nudą, lenistwem, bezczynnością. Czas ten może być wspaniałą, niezapomnianą przygodą z dala od komputera, telewizji, komórki. Alternatywne zajęcia zorganizował Uczniowski Klub Sportowy UKS Rega Bierzwnica dla dzieci z gminy Świdwin w formie obozu sportowo – rekreacyjnego, który odbył się w dniach 16.01 – 20.01 2012r. w Lekowie. Na obozie przebywały dzieci podzielone na dwie sekcje: piłki nożnej oraz piłki ręcznej.

 

Zgrupowanie było doskonałą okazją do sprawdzenia bieżącej formy zawodników i zaplanowania cyklu treningowego, który w perspektywie doprowadzić ma do jak najlepszych wyników sportowych. Obóz miał również, co warte podkreślenia, charakter wychowawczy, kładąc nacisk na odpowiednie zachowanie, organizację pracy oraz zasady fair play.

 

trening sekcji piłki ręcznejCelem obozu była również integracja i wspólna zabawa wszystkich jego uczestników.

Treningi odbywały się dwa razy dziennie a czas między wysiłkiem sportowym dzieci spędzały, biorąc udział w zajęciach języka angielskiego na wesoło oraz zajęciach integracyjnych. Czas wolny wykorzystano również na spacery, projekcje filmowe oraz gry i zabawy. Zorganizowano również wyjazd do Parku Wodnego „Relax" w Świdwinie oraz do kina i teatru w Koszalinie. Dodatkowymi atrakcjami były zajęcia z zakresu pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez PSP Świdwin oraz spotkanie z Policją, dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas dni wolnych od zajęć.

 

Obóz, łączący sport i rekreację, był doskonałą zabawą we wspaniałej atmosferze. Uczestnicy nawiązali nowe przyjaźnie, a przede wszystkim aktywnie spędzili czas wolny.

 

Opiekunami obozu byli nauczyciele Zespołu Szkół w Bierzwnicy: p. Jacek Gałas, p. Marta Beata Jalowska, p. Monika Makowska. Funkcję kierownika obozu pełnił p. Sebastian Basiejko.

 

UKS Rega Bierzwnica pragnie podziękować pracownikom obsługi Gminnej Hali Sportowej w Lekowie za zapewnienie odpowiednich warunków do pracy i wypoczynku.

Marta Beata Jalowska 

 

zajęcia sekcji piłki nożnej 

Poprawiony: wtorek, 07 lutego 2012 13:45