| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Ferie w Oparznie Drukuj Email
czwartek, 02 lutego 2012 01:00

dzieci karmiące kozy w AlbiniiStowarzyszenie na Rzecz Pomocy Szkole w Oparznie otrzymało dotację na realizację projektu „Pożyteczne ferie 2012”- Moja miejscowość w Internecie, finansowanego ze środków Fundacji Wspomagania Wsi. Celem konkursu było umożliwienie dzieciom i młodzieży, spędzenia ferii zimowych w sposób pożyteczny dla siebie i innych .Ideą działań było połączenie lekkich prac na rzecz naszej miejscowości z wypoczynkiem i dobrą zabawą. Młodzi mieszkańcy Oparzna zebrali i opracowali materiały , które zamieścili w internetowym Atlasie Wsi. Każdy dzień ferii wnosił nowe i niezapomniane wrażenia.

W ramach działań rozrywkowo wypoczynkowych zorganizowano szereg wyjazdów , min.: do skansenu chleba w Ustroniu Morskim, na basen, do kina na bajkę ,,Kot w butach”, na spektakl teatralny ,,Tomcio Paluch”. Młodsze dzieci chętnie brały udział w zajęciach zorganizowanych w czytelni świdwińskiego zamku oraz zwiedzały gospodarstwo agroturystyczne Albinia oraz Dolinę Słońca. W tym miejscu członkowie stowarzyszenia chcieliby serdecznie podziękować p. Balickim i p. Kowalewskim za gorące przyjęcie i mile spędzony czas. W ramach zajęć zapewniono dzieciom bezpłatne posiłki. Oprócz wyjazdów dzieci miały również zajęcia sportowe i taneczne na sali gimnastycznej oraz wykonywały wiele ciekawych prac w świetlicy wiejskiej. Nie zapomniano także o zorganizowaniu uroczystego spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Tak bogata organizacja czasu wolnego dla dzieci nie byłaby możliwa bez społecznego zaangażowania wielu sprzymierzeńców projektu, do których należą: dyrekcja i nauczyciele ze szkoły w Oparznie, członkowie Rady Sołeckiej, opiekun świetlicy wiejskiej oraz rodzice. W imieniu własnym oraz wszystkich dzieci dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, za pomoc w realizacji projektu.

 

Tekst i zdjęcia: Beata Wróblewska

 

na stawach w Dolinie Słońca  nauka rzemiosła rycerskiego

przy paśniku w Dolinie Słońca  w Albinii

w skansenie chleba

 

p images/stories/2012-luty/Oparzno/nauka-rzemiosla-rycerskiego.jpg

p style= style=

Poprawiony: wtorek, 07 lutego 2012 14:11