| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

SMARDZKO -,,Moja miejscowość w Internecie” Drukuj Email
czwartek, 02 lutego 2012 01:00

Józef Sokołowski i jego dorobekSMARDZKO -,,Moja miejscowość w Internecie" to kolejny projekt realizowany w Smardzku przez Stowarzyszenie Smardzko ,,RAZEM" w ramach konkursu "Pożyteczne ferie 12", finansowanego z Fundacji Wspomagania Wsi.

Celem konkursu było umożliwienie dzieciom i młodzieży(20 osób)spędzenie ferii zimowych w sposób pożyteczny dla siebie i innych, poprzez opracowanie informacji o naszej miejscowości i zamieszczenie jej na minimum jednej z ,,zakładek" tematycznych w Atlasie Wsi Polskich, prowadzonym przez Fundację Wspomagania Wsi.

Wybraliśmy dwie zakładki: Galeria i Ludzie, w których dzieci i młodzież pod czujnym okiem pani Anny Wiśniewskiej opracowywali informacje o Smardzku. Projekt zapewniał także rozrywkę, zabawę i spotkania z ciekawymi ludźmi: Józefem Sokołowskim-wielokrotnym mistrzem świata i Polski w trójboju siłowym, Arturem Skibą i Wiesławem Grzesiakiem - motoparalotniarzami ze Świdwińskiego Stowarzyszenia Lotnictwa Rekreacyjnego, którzy opowiadali, prezentowali zdjęcia, medale, osiągnięcia, sprzęt i umiejętności w dziedzinach, w których są mistrzami. W świetlicy odbyła się pogadanka z policjantami z Komendy Powiatowej Policji p. Katarzyną Kopacz i Michałem Bajurskim na temat bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku i pokaz tresury psa. Dzieci jeździły na zawody gry w piłkę nożną na halę do Lekowa pod opieką pana Krzysztofa Wiśniewskiego a na świetlicy pod opieką pana Piotra Stępnia odbył się turniej tenisa stołowego. Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali słodkie nagrody. Zamiast kuligu dzieci były na spacerze nad Regą zakończonym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek na patyku. Pod koniec pierwszego tygodnia ferii dzieci bawiły się na dyskotece w świetlicy, a następnego dnia brały udział w przedstawieniu dla naszych kochanych babć i dziadków z okazji ich święta. Na zakończenie ferii zorganizowane były dwa wyjazdy. Młodsze dzieci wyjechały do kina i Figlolandu w Świdwinie, a młodzież do multikina i na kręgle do Odysei w Koszalinie.

Dzięki funduszom z FWW i zaangażowaniu osób, którym bardzo dziękujemy, udało się zorganizować dzieciom ze Smardzka atrakcyjne ferie. Zachęcamy do odwiedzania w Internecie informacji o Smardzku w Atlasie Wsi Polskich.

 

Tekst: Ilona Baranowska

Zdjęcia: Anna K.-Wiśniewska

 

miejsce treningowe P. Sokolowskiego  na kręgielni

pokaz tresury psa  z przedstawicielem policji