| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Realizacja projektu „Równe szanse w edukacji” w ZS w Bierzwnicy Drukuj Email
piątek, 03 lutego 2012 01:00

wycieczka-BierzwnicaW roku szkolnym 2011/2012 w Zespole Szkół w Bierzwnicy realizowany jest projekt „Równe szanse w edukacji", którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z terenów wiejskich. Dzieci z klas IV – VI biorą udział w dodatkowych zajęciach edukacyjnych z różnych przedmiotów oraz w wycieczkach, dzięki którym mogą uczestniczyć w spektaklach teatralnych, koncertach muzycznych i projekcjach filmowych.

W pierwszych tygodniach realizacji projektu, uczestnicy wraz z opiekunami mieli możliwość obejrzeć spektakl pt. „Słoń" w teatrze Pleciuga w Szczecinie. Cudowne dekoracje i stroje aktorów, przepiękna oprawa muzyczna wywarły niesamowite wrażenie na młodych odbiorcach. Piękna słoneczna pogoda pozwoliła na spacer po Wałach Chrobrego oraz Parku im. Stefana Żeromskiego. Panoramę miasta, tym razem w świątecznej oprawie, dzieci mogły podziwiać, jadąc na koncert familijny pod nazwą „ Muzyczna Panorama Europy" do Filharmonii Szczecińskiej. Dla wielu uczniów takie doznania muzyczne były zupełnie nowym doświadczeniem. Muzyka na żywo, dyrygent z batutą sugestywnie opowiadający historię granych utworów, lśniące w świetle reflektorów instrumenty muzyczne zostaną na długo w pamięci być może przyszłych melomanów.

Również dwukrotnie uczniowie klas IV – VI wyjeżdżali do Koszalina. Pierwszym celem wycieczki było Multikino i film „Mali agenci. Wyścig z czasem 4D". Oprócz wrażeń wizualnych 3D widzom zaproponowano podróż w czwarty wymiar kina dzięki zapachowym zdrapkom dołączonym do biletów.

Podczas ferii zimowych dzieci obejrzały spektakl „Pipi Pończoszanka" w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. Historia dziewięcioletniej o marchewkowych włosach splecionych w dwa odstające warkocze z mnóstwem piegów na twarzy urzekła młodych widzów. Ta zadziorna dziewczynka z torbą pełną złotych monet, kroczy przez życie sama bez rodziców i pomocy innych. Jej przyjaciółmi są małpka Nilsson, koń, oraz rodzeństwo Annika i Tommy, z którymi przeżywa niesamowite przygody. Barwne stroje aktorów, zabawne piosenki śpiewane przez Pipi i jej przyjaciół ożywiły widownię.

Każdy wyjazd jest niesamowitą przygodą dla większości uczniów. Nieczęsto bowiem mają możliwość wyjazdu do kina bądź teatru. Poza tym projekt gwarantuje uczestnikom darmowy dojazd dobrze wyposażonym autokarem oraz smaczne posiłki.

 

Tekst i zdjęcia:

Marta Jalowska