| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

„Zimowy wieczór z piosenką” w Rusinowie Drukuj Email
środa, 01 lutego 2012 01:00

BarwinokW Dąbrowiacy i Barwinokzimowe zimne wieczory miło jest spotkać się w ciepłym miejscu, dlatego 28 stycznia 2012 roku zespoły „Dąbrowiacy" i „Barwinok" wspólnie z Radą Sołecką przygotowały takie spotkanie w świetlicy wiejskiej w Rusinowie, pamiętając również o niedawnym święcie Babci i Dziadka.

Wiersze dla Babci i Dziadka oraz piękną „Opowieść o życiowych wartościach" przedstawiły dziewczynki: Weronika, Agnieszka, Dorota, Marcelina i członkinie zespołu.

Głównym celem wieczoru było wspólne śpiewanie znanych piosenek - teksty przygotowane na kartkach i rozłożone na stolikach ułatwiały, zgromadzonym licznie mieszkańcom i gościom, śpiewanie przy akompaniamencie zespołowej kapeli.

Mieszkańcy Rusinowa i okolicznych miejscowości oraz zaproszeni goście, m.in. Wójt Gminy Świdwin Zdzisław Pawelec i gminni radni mieli okazję przypomnieć sobie i zaśpiewać razem piosenki: „Pognała wołki", „Wiła wianki", „Zagraj mi piękny Cyganie", „Za górami, za lasami", „Czerwone róże są", „Zielony mosteczek" i wiele innych.

Ciasto, ciepła herbata i kawa były miłą osłodą tego spotkania.

 

  

Tekst:

Krystyna Brodowska, Małgorzata Jawilak, Bożena Kulikowska

Zdjęcia:

Zofia Lewkowicz, Bożena Kulikowska

 

Barwinok 2  uczestnicy wieczoru z piosenką

 

 

 

 

float: right; margin: 5px; alt=

Poprawiony: środa, 08 lutego 2012 14:04