| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Kobiety ach kobiety dla was wszystkie są bukiety Drukuj Email
wtorek, 03 kwietnia 2012 01:00

            Pod takim hasłem odbyło się w dniu 8 marca w Rusinowie, spotkanie z kobietami i wszystkimi miłośnikami teatru, zorganizowane przez Grupę Teatralną „Babie Lato” i Radę Sołecką. Przybyli do świetlicy wiejskiej zaproszeni goście, a wśród nich Wójt gminy Świdwin Pan Zdzisław Pawelec, pracownik gminy Pani Justyna Strógarek, radny Powiatu Świdwińskiego Pan Jan Bronowicki i Dyrektor Filialnej Szkoły Podstawowej w Oparznie Pani Dorota Adamiak.

            Wszyscy, którzy zdecydowali się spędzić ten wieczór na świetlicy mogli obejrzeć premierę sztuki pt. „Królewna Śnieżka” na wesoło. Aktorzy – amatorzy zaprezentowali się w nowych, przygotowanych we własnym zakresie strojach. Po miłej „duchowej uczcie”, kobiety w różnym wieku (bo mające około 6, 10, 16, 20, 35, 40, 55, 60, 70 i 80 lat) przedstawiły wiersz „Kobiety”. Wszystkim występującym tego wieczoru paniom Wójt wręczył kwiatek. Następnie świetlicowa Pani Małgorzata Jawilak przygotowała konkursy, w których brały udział oczywiście kobiety. Każda przybyła do świetlicy Pani otrzymała także laurkę z dedykacją, przygotowaną przez dzieci pod czujnym okiem bibliotekarki Pani Teresy Kozickiej. Dla wszystkich był poczęstunek. Był to naprawdę miły wieczór.

Opracowała Krystyna Brodowska

Zdjęcia: Krystyna Brodowska,

 

Bożena Kulikowska

 

przedstawienie   przedstawienie Królewna Śnieżka

publiczność  recytatorki wiersza pt. Kobiety