| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Awans piłkarek ręcznych z Bierzwnicy do półfinału!!! Drukuj Email
środa, 04 kwietnia 2012 01:00

            W dniu 14.03.2012 roku w Gminnej Hali Sportowej w Lekowie odbyły się Zawody Regionalne w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Na parkiecie rywalizowały mistrzynie sześciu powiatów okręgu koszalińskiego. Stawką zawodów był awans dwóch najlepszych zespołów do półfinału wojewódzkiego. Powiat świdwiński reprezentowały dziewczęta z Publicznego Gimnazjum w Bierzwnicy.

            Ciekawe zagrywki taktyczne, bogate umiejętności techniczne, dramatyczne rzuty karne oraz nerwowe końcówki meczów mogli oglądać zgromadzeni na hali kibice. Było to święto szczypiorniaka w gminie Świdwin.

            Uczestniczki zawodów rywalizowały w dwóch grupach. Zwyciężczynie poszczególnych grup, a były to zespoły z Gim. nr 4 z Koszalina oraz Gim. z Bierzwnicy, spotkały się w meczu finałowym. Było to widowisko na bardzo wysokim poziomie, gdyż dziewczęta z Koszalina są doświadczonymi zawodniczkami, które biorą udział w rozgrywkach ligowych, gdzie reprezentują barwy Politechniki Koszalińskiej. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 5:5 .W drugiej części, po kilku niecelnych rzutach dziewcząt z Bierzwnicy i dekoncentracji w obronie, koszalinianki odskoczyły i ostatecznie, po bardzo zaciętej i ambitnej grze, zwyciężyły 13:9. Oba zespoły wywalczyły awans do dalszej fazy rozgrywek. Gratulujemy!!!

A oto poszczególne wyniki uzyskane w fazie grupowej:


Grupa A

Wynik

Gim. Bierzwnica – Gim. Białogard

9 – 7

Gim. Białogard – Gim. Postomino

7 – 10

Gim. Postomino – Gim. Bierzwnica

12 - 15

Grupa B

Wynik

Gim. Szczecinek – Gim. Koszalin        

5 – 18

Gim. Mielno – Gim. Szczecinek          

14 – 7

Gim. Koszalin – Gim. Mielno      

   13 – 5


FINAŁ TURNIEJU REGIONALNEGO W LEKOWIE

Gimnazjum nr 1 Koszalin – Gimnazjum Bierzwnica 13:9 (5:5)

Zespół z Bierzwnicy zagrał w składzie:


Ciołak Klaudia

Jalowska Dagmara

Kaczor Kamila

Kasprzak Natalia

Kocikowska Wiktoria

Kotyla Dominika

Książek Karolina

Mulawka Karolina

Nykiel Dorota

Płuciennik Renata

Stańczak Klaudia

Śpicha Angelika

Wojtaś Magdalena

Winiszewska Sylwia

Zgierska Martyna


Trener: p. Jacek Gałas

 

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zawodniczkom oraz trenerowi i życzymy sukcesów w półfinale!!!

Organizatorem zawodów był Zespół Szkół w Bierzwnicy oraz Gmina Świdwin.

 

Tekst: Marta Jalowska i Jacek Gałas
Zdjęcia: Marta Jalowska

 

finalistki zawodów z gimnazjum w Bierzwnicy

najlepsza zawodniczka  rozgrywki na boisku

 

 


0 style=

Poprawiony: wtorek, 17 kwietnia 2012 12:35