| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Świdwińskie Amazonki na podium w Koszalinie Drukuj Email
środa, 06 czerwca 2012 09:26

amazonki spartakiada12 czerwca 2012 r. w Koszalinie odbyła się VII Regionalna Spartakiada Amazonek Województwa Zachodniopomorskiego zorganizowana przez Amazonki Koszalin.

 

Impreza w tym roku odbyła się w ramach obchodów Dni Koszalina, pod patronatem Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Koszalina.

 

amazonki spartakiada5Spartakiada stawia sobie za cel poprawę sprawności psychofizycznej kobiet po operacji piersi jak również mobilizację do aktywnego trybu życia, poprzez wspólne rozgrywki i zabawę. Jest to również świetna okazja do integracji środowiska amazonek ze społeczeństwem lokalnym, pokazanie, że z chorobą można żyć godnie, nie wstydząc się jej. Spartakiada to duma, radość, wzruszenie i cała masa pozytywnych emocji. Wspólnie spędzony czas udowadnia zdrowym kobietom, że pomimo ciężkich przeżyć z powodu choroby można być sprawnym i pokonać wiele przeciwności losu.

 

W spartakiadzie wzięło udział 20 drużyn czteroosobowych wraz z kibicami. Uczestniczyły w niej m.in. Amazonki ze Świdwina, Darłowa, Wałcza, Szczecina, Kołobrzegu, Białogardu, Piły i Gdańska. Nasze stowarzyszenie reprezentowały 4 zawodniczki : p. Zofia Gołąb, p. Halina Hawran, p. Maria Adamajtys i p. Teresa Pawlikowska.

 

Świdwińskie Amazonki w kwalifikacji końcowej zajęły 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym koleżankom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnej spartakiadzie , która odbędzie się już we wrześniu w Białogardzie.

 

tekst : Aneta Ogińska

foto: Halina Hawran

 

amazonki spartakiada2 amazonki spartakiada3

amazonki spartakiada4 amazonki spartakiada6

 

p

Poprawiony: środa, 06 czerwca 2012 09:33