| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Forum sołtysów Drukuj Email
środa, 06 czerwca 2012 10:06

Forum Sotysw_04730 maja w Pyrzycach odbyło się Pierwsze Forum Sołtysów zorganizowane przez dwie aktywne Lokalne Grupy Działania, „Powiatu Świdwińskiego" i „Ziemia Pyrzycka", w którym udział wzięło ponad 60 sołtysów.

 

Wszystkich przybyłych powitali Burmistrz Pyrzyc – Jerzy Marek Olech, Prezes LGD Ziemia Pyrzycka – Grzegorz Brochocki i Wiceprezes LGD - „Powiatu Świdwińskiego" – Iwona Piotrowicz.

 

Głównym tematem forum była rola sołtysów ,jako liderów w środowisku lokalnym oraz możliwości jakie daje na wsi fundusz sołecki. Poruszono również temat dotyczący organizacji pozarządowych, a w szczególności spółdzielni socjalnych.

 

W panelu dyskusyjnym sołtysi wymieniali się posiadaną wiedzą, a zaproszeni goście często podkreślali ważną role, jaką spełniają sołtysi. Szeroko przedstawił rolę sołtysa zaproszony ksiądz Piotr Twaróg, który jednocześnie zaprosił wszystkich obecnych na pielgrzymkę sołtysów do Kołbacza.

 

Następnie wszyscy wybrali się na wizytę studyjną do pobliskich sołectw min. do Rzepnowa, Brzeska, Pomietowa i Dolic, gdzie sołtysi mogli zobaczyć jak na tych terenach działają ich koledzy i skąd pozyskują na to środki.

 

Na zakończenie wszyscy wspólnie bawili się oglądając występy zespołów muzycznych min. Biesiady z Warmic.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział.

 

Forum Sotysw_061 Forum Sotysw_066

Forum Sołtysów Forum Sołtysów

x x

Forum Sołtysów Forum Sołtysów

Forum Sołtysów Forum Sołtysów

Forum Sołtysów Forum Sołtysów

Forum Sołtysów Forum Sołtysów

Forum Sołtysów Forum Sołtysów

Forum Sołtysów Forum Sołtysów

Forum Sołtysów Forum Sołtysów

Forum Sołtysów Forum Sołtysów

 

 

Poprawiony: środa, 06 czerwca 2012 10:41