| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Turniej Piłki Siatkowej Strażaków Drukuj Email
piątek, 25 maja 2012 01:00

turniejOSP-DSCN1205W sobotę,19 maja 2012 r. w hali sportowej w Lekowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Strażaków. W turnieju udział wzięła drużyna z Komendy Powiatowej PSP w Świdwinie oraz drużyny z sześciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych: Lekowo, Brzeżno, Połczyn Zdrój, Zajączkówko, Rąbino i Bierzwnica. Organizatorami spotkania byli: Gmina Świdwin oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Świdwinie, któremu przewodniczy Wójt Gminy Świdwin – Pan Zdzisław Pawelec.

Na boisku toczyła się zacięta rywalizacja. Drogą eliminacji wyłoniono drużyny, które zmierzyły się w walce o kolejne miejsca na podium. Zwycięzcą spotkania została reprezentacja KP PSP w Świdwinie. Tuż za nią uplasowała się grupa zawodników z OSP Zajączkówko, natomiast miejsce trzecie zajęła OSP Rąbino.

Najlepsi zostali wyróżnieni nagrodami pieniężnymi. Strażacy podjęli decyzję, że wygrana przeznaczona będzie dla rocznej Mai – córki naczelnika OSP w Rydzewie, która wymaga skomplikowanej, niebezpiecznej i bardzo kosztownej operacji.

Po zakończeniu turnieju wszystkie reprezentacje spotkały się na integracyjnym grillu przy hali sportowej w Lekowie.

 

Wyniki w poszczególnych grupach:

 

 

Grupa A

 

l.p.

Zespół

1

2

3

4

Pkt

Miejsce

1.

Połczyn Zdrój

 

2-0

0-2

0-2

4

III

2.

Brzeżno

0-2

 

0-2

0-2

3

IV

3.

Bierzwnica

2-0

2-0

 

0-2

5

II

4.

Zajączkówko

2-0

2-0

2-0

 

6

I

 

         Grupa B

 

l.p.

Zespół

1

2

3

Pkt

Miejsce

5.

Rąbino

 

2-0

0-2

3

II

6.

Lekowo

0-2

 

0-2

2

III

7.

Świdwin

2-0

2-0

 

4

I

 

 

 

Półfinały:

 

OSP Zajączkówko - OSP Rąbino 2-0

 

KP PSP Świdwin – OSP Bierzwnica 2-0

 

Finały:

 

o miejsce III –OSP Rąbino - OSP Bierzwnica 2-0

 

o miejsce I – KP PSP Świdwin – OSP Zajączkówko 2-0

 

Wyniki:

 

I miejsce -– KP PSP Świdwin

 

II miejsca – OSP Zajączkówko

 

III miejsce – OSP Rąbino

 

Tekst: Kinga Kricka

Zdjęcia: Sebastian Basiejko

 

turniejOSP-DSCN1272 turniejOSP-DSCN1302

turniejOSP-DSCN1312 turniejOSP-DSCN1334

nagroda dla zwycięzcy PSP Świdwin

PSP Świdwin i OSP Bierzwnica