| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Maj z „Dąbrowiakami” i „Barwinokiem” Drukuj Email
piątek, 08 czerwca 2012 01:00

Barwinok - Dni Kultury Kresowej w ŚwidwinieDla Zespołów Ludowych „Dąbrowiacy" i „Barwinok" maj był bardzo pracowitym miesiącem. Począwszy od 2 maja, gdzie wystąpiły na festynie gminnym w Sławoborzu. Następnie zaprezentowały swój repertuar 16 maja na zaproszenie Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz sekcji emerytów ze Świdwina i Karlina podczas ich spotkania.

19 maja zespoły „Dąbrowiacy" i „Barwinok" brały udział w II Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych i Kapel w Jeleniu k/Bornego Sulinowa. W przeglądzie uczestniczyło 37 zespołów. Nasze zespoły wróciły z 3 nagrodami. Zespół „Barwinok" otrzymał nagrodę za kultywowanie kultury łemkowskiej, a Zespół „Dąbrowiacy" za najciekawszy układ sceniczny oraz za najbarwniejsze stroje.

26 maja Zespoły uświetniły jubileusz 25-lecia kapłaństwa proboszcza Parafii Rusinowo ks. Emila Wojtala.

27 maja Zespoły prezentowały swój dorobek na Zamku w Świdwinie podczas Dni Kultury Kresowej, a 29 maja ponownie w Sławoborzu w Domu Kultury zaśpiewały z okazji Dnia Matki.

 

Tekst: Maria Balcerek

Zdjęcia: Krystyna Brodowska

 

Dąbrowiacy - II Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Kapel w Jeleniu  Dąbrowiacy