| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Pierwszy Marsz Nordic Walking dla Amazonek Drukuj Email
wtorek, 10 lipca 2012 11:22

„Pierwszy Marsz Nordic Walking dla Amazonek"


marsz-amazonek1Aktywnie można spędzać czas w każdym wieku, udowodniły to w sobotę, 07 lipca 2012r., Amazonki ze Świdwińskiego Stowarzyszenia oraz zaprzyjaźnione z nimi Amazonki m.in. z Kołobrzegu, Koszalina, Szczecinka i Białogardu. Pod kierunkiem p. Małgorzaty Miękczyńskiej instruktorki nordic walking ze studia Ćwiczeń Ruchowych Reha-Fit, panie przebyły sześciokilometrową trasę. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z nordic walking, ale dzięki solidnej rozgrzewce, porcji informacji dotyczących techniki marszu z zapałem i uśmiechem na twarzy wyruszyły w drogę. Trasa była dosyć trudna, biegnąca po nierównym i miejscami mokrym podłożu, jednak trudności te rekompensowały piękne widoki roztaczające się wokół, zapach zieleni, świeże powietrze, rozmowy z wędrującymi obok towarzyszkami. Podczas przerw był czas na mały odpoczynek, zregenerowanie sił, łyk wody mineralnej i ćwiczenia rozciągające.


Na koniec był poczęstunek, chłodna lemoniada, wyśmienite ciasto, przesmaczne sałatki i kiełbaski z ogniska, a wszystko w miłej atmosferze i pięknej scenerii Gospodarstwa Agroturystycznego Państwa Iwony i Marka Piotrowicz w Niemierzynie, gdzie uczestniczki marszu po dwóch godzinach wędrówki dotarły jakże radosne i w dobrych nastrojach. Zadowolone z aktywnie spędzonej soboty, zmęczone, ale chętne do uczestnictwa w kolejnej takiej wędrówce, pomimo deszczu który przeszkadzał momentami w biesiadowaniu nie traciły humoru i entuzjazmu.


Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka" dziękuje wszystkim przyjezdnym Amazonkom i gościom za przybycie – Pani Danucie Malitowskiej – Przewodniczącej Rady Powiatu, Pani Krystynie Wojnickiej – Radnej Powiatu, Pani Justynie Małolepszy z Urzędu Gminy Sławoborze. Szczególne podziękowania kierujemy dla Wójta Gminy Świdwin Pana Zdzisława Pawelec i Lokalnej Grupy Działania – „ Powiatu Świdwińskiego". Dziękujemy również Pani Iwonie Piotrowicz za przygotowanie poczęstunku oraz Pani Małgorzacie Miękczyńskiej za lekcje instruktarzowe oraz poprowadzenie grupy wyznaczoną trasą.


Pierwszy Marsz Nordic Walking dla Amazonek „ dofinansowany został ze środków 

Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Test i zdjęcia Aneta Ogińska

 

 

Poprawiony: wtorek, 10 lipca 2012 11:31