| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wielobarwna tęcza łącząca Gminę Świdwin oraz Gminę Sanitz Drukuj Email
czwartek, 26 lipca 2012 08:04

BARBARA KIRCHHAINERJeśli trzepot skrzydeł motyla w Brazylii jest w stanie wywołać tornado w Teksasie, to z pewnością ludzka zdolność do empatii i chęci niesienia pomocy może spowodować powstanie wielobarwnej tęczy – symbolu szczęścia.


Wielobarwna tęcza mająca swoje źródła w Gminie Świdwin oraz w jej Gminie Partnerskiej Sanitz stała się metaforą wspaniałego i nieocenionego gestu jaki uczynili mieszkańcy niemieckiej gminy w kierunku Zespołu Szkół w Lekowie.


W maju 2012 przedstawiciele Gminy Partnerskiej odwiedzili nasze tereny. Delegacja na miejsce przybyła wypełnionym po brzegi darami busem Czerwonego Krzyża. Powodem wizyty była chęć niesienia pomocy chorej dziewczynce czyli namalowanie dla niej symbolicznej tęczy - symbolu szczęścia.


Łuk tęczy był tak zamaszysty, że rozpostarł się także na Zespół Szkół w Lekowie. Zanim jednak powstał, w Gminie Sanitz trwały kilkumiesięczne przygotowania. Barbara Kirchhainer oraz Silvia Schacky dowodziły akcją charytatywną. Dzięki ich prężnym działaniom Zespół Szkół w Lekowie otrzymał zabawki, odzież, książki a także laptopa!


DELEGACJA Z GMINY PARTNERSKIEJMieszkańcy Sanitz i okolic bardzo zaangażowali się w akcję. Oddawali różne przedmioty, pisali listy. Na ogromną uwagę zasługują uczniowie, którzy przygotowali jarmark, podczas którego sprzedawali przygotowane przez siebie wypieki. Występowali oni także w koncertach charytatywnych, podczas których propagowali szlachetną inicjatywę. Prasa w Meklemburgi-Pomorzu-Przednim donosiła o tych wydarzeniach, dzięki czemu wiele osób mogło włączyć się w tę akcję.


Podczas wizyty Pani Barbara Kirchhainer podkreśliła, że strona niemiecka chętnie nawiąże dalszą współpracę. Kolejne pomysły i projekty są w trakcie realizacji. Ich tematyka będzie z pewnością podjęta podczas wizyty gości z Niemiec w Gminie Świdwin w dniach 20-22 lipca 2012.

 

Serdeczne podziękowania za dar serca i nieoceniony gest dla wszystkich mieszkańców Gminy Sanitz:


Burmistrza Gminy Sanitz Joachima Hünecke
Pani Barbary Kirchhainer i Pani Silvi Schacky
Rodziny Schreiber z Teutendorf
Grupy Seniorów z Broderstorf
Czteroletniego Pawełka
Uczniów i uczennic ze Szkoły Regionalnej w Sanitz
Klasy 10b z Gimnazjum w Sanitz
Firmom oraz osobom prywatnym!


Słowa uznania dla dzieci i młodzieży, która włączyła się w akcję i tym samym namalowała wielobarwną tęczę.


Karina Karwowska
(germanistka)

 

GOŚCIE Z GMINY SANITZ Z WIZYTĄ W ZESPOLE SZKÓŁ W LEKOWIE