| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Deustch Wagen Tour i prace filmowe w Zespole Szkół w Lekowie Drukuj Email
wtorek, 25 września 2012 10:41

Deutsch wagen tour w Zespole Zzkoł w LekowieDnia 27 września 2012 w Zespole Szkół w Lekowie na terenie Gminy Świdwin odbędzie się po raz drugi ogólnopolski projekt Deutsch Wagen Tour. Ma on na celu promowanie nowatorskich rozwiązań związanych z nauka języka niemieckiego oraz przekazywanie w niekonwencjonalny sposób informacji o Niemczech między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. Swoją wizytą zaszczycą szkołę koordynator projektu Magdalena Zaręba oraz lektor Justyna Wichłacz.


Tego dnia będą prowadzone także w Zespole Szkół w Lekowie prace filmowe do programu Kowalski spotyka Schmidta. Audycja dotycząca nauki języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży ukaże się w niemieckiej telewizji RBB.


Jasne że klarW bibliotece gminnej nastąpi także otwarcie zbioru leksykonów i książek w języku niemieckim, które zostały przekazane przez Gminę Partnerską Sanitz oraz Bibliotekę Główną w Berlinie. Inicjatorem zbioru książek jest Karina Karwowska i Thomas Simon.


Nie zabraknie także atrakcji kulinarnych. Uczniowie pod opieką nauczycielek Małgorzaty Ziółkowskiej i Kariny Karwowskiej wykonają wielokulturowe pizze w kolorach flag krajów niemieckojęzycznych. Jest to druga edycja projektu Deutsch mit Gabeln, Löffeln und Messern.

 

Zespół Szkół w Lekowie
Karina Karwowska, Małgorzata Ziółkowska, Thomas Simon
(organizatorzy)

Poprawiony: piątek, 05 października 2012 11:27