| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Mistrz świata w trójboju siłowym Drukuj Email
wtorek, 02 października 2012 08:28

Na mistrzostwach3W dniach 26 – 29 września br. w Herzbergu (Niemcy) odbyły się mistrzostwa świata w trójboju siłowym federacji WUAP (World United Amateur Powerlifting). Województwo zachodniopomorskie reprezentowało 2 zawodników: Artur Sokołowski w kategorii wagowej do 67 kg i wiekowej młodzików (T18-19) oraz Józef Sokołowski w kategorii wagowej do 100kg i wiekowej M55-59. Artur Sokołowski zdobył I miejsce i złoty medal, uzyskując wynik 420 kg, natomiast Józef Sokołowski wygrał swoją kategorię wagową z wynikiem 782,5kg, ustanawiając nowy rekord świata, lepszy o 22,5 kg od poprzedniego, należącego również do tego zawodnika.


Trójbój siłowy to dyscyplina sportu siłowego, w skład której wchodzą 3 konkurencje: przysiad ze sztangą, wyciskanie na ławeczce oraz martwy ciąg. Józef Sokołowski uzyskał odpowiednio: 310 kg (rekord świata), 185 kg i 287,5 kg, co było wystarczające do objęcia I miejsca w kategorii OPEN weteranów i zwycięstwa wśród wszystkich startujących w tym dniu. II miejsce zajął Węgier József Sztanke, III - Niemiec Maik Teichert.


Rekordzista składa podziękowania dla gminy Świdwin i sponsorów: Jerzego Pałubickiego – Prezesa Zarządu Spółki „Fermapol" oraz Janusza Malinowskiego Prezesa Spółki „Smagro" ze Smardzka.

 

Zdjęcia: A. Sokołowski, S. Basiejko