| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Klępczewo pięknieje Drukuj Email
środa, 14 listopada 2012 14:45

Mostek w parkuW Klępczewie, w ramach środków z funduszu sołeckiego oraz pozyskiwanych z dotacji, od dłuższego czasu odbywają się prace porządkowe na terenie tamtejszego zabytkowego parku.


Grupa mieszkańców tworzy nowe, atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu i „niedzielnych” spacerów. Pracy do wykonania jest jeszcze sporo, ale efekty są już widoczne. Powstały już dwa „mostki”, które umożliwiają przejście do parku przez rów melioracyjny, a sam teren parku jest już częściowo odkrzaczony i uprzątnięty. Obecnie zagospodarowywane jest miejsce do wspólnych spotkań, grillowania. Plac został odsłonięty poprzez wycięcie zakrzaczeń. Posadzono żywopłot, wymurowano grilla i wykonano ławki do biesiadowania dla mieszkańców.

 

Tekst i zdjęcia Justyna Twardys