| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Aktywne Stowarzyszenie Integracji Wiejskiej „Rusinowo Razem” Drukuj Email
czwartek, 15 listopada 2012 09:41

rusinowo razem 2012 10W październiku 2012 Stowarzyszenie Integracji Wiejskiej „Rusinowo Razem” realizowało zadanie publiczne „Kreowanie i propagowanie zdrowego i trzeźwego trybu życia” poprzez wykonanie zadań projektu pn. „Przeciwdziałanie alkoholizmowi poprzez wskazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego”.

 

Środki na realizację zadania, w postaci dofinansowania otrzymaliśmy z Urzędu Gminy Świdwin. W ramach w/w projektu w świetlicy wiejskiej w Rusinowie odbywały się raz w tygodniu zajęcia aerobiku. W tym celu zostały zakupione karimaty, duże piłki do ćwiczeń oraz skakanki z licznikiem. Zajęcia były bardzo intensywne. Uczestniczki, to mieszkanki Rusinowa i Berkanowa oraz kilkoro dzieci. rusinowo razem 2012 10Panie w różnym wieku i o różnej kondycji fizycznej, dlatego podczas ćwiczeń nie brakowało zabawnych sytuacji, no i…potu, ale temu miały służyć te zajęcia. Jak wypowiadały się uczestniczki – „Ćwiczenia przy muzyce to super metoda na spędzanie wolnego czasu oraz poprawienie kondycji.” Dlatego, po zakończeniu projektu zajęcia będą odbywały się dalej.

 

rusinowo razem 2012 10Dużym zainteresowaniem dorosłych, dzieci i młodzieży cieszył się też pokaz udzielania pierwszej pomocy. Do dyspozycji był fantom, na którym uczestnicy pod fachowym okiem strażaka – ratownika mogli przećwiczyć przeprowadzenie akcji ratującej życie (masaż serca i sztuczne oddychanie). Ci, którzy przybyli na pokaz, na pewno pozbyli się lęku przed wykonywaniem czynności ratujących życie poszkodowanym a o to w tym zadaniu chodziło.


rusinowo razem 2012 10Realizacja projektu zakończyła się wykładem o tematyce zdrowego odżywiania się, połączonym z przygotowaniem posiłku i degustacją. Zostały zakupione produkty do wykonania potraw oraz termosy do parzenia kawy czy herbaty. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem zarówno dorosłych jak i dzieci. Wspólne przygotowanie i spożywanie posiłków jest wspaniałą formą integracji.

 

Opracowanie: Teresa Kozicka i Krystyna Brodowska
Zdjęcia: Krystyna Brodowska