| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Maszerujące Amazonki Drukuj Email
czwartek, 15 listopada 2012 11:03

maszerujace amazonkiŚwidwińskie Stowarzyszenie „Amazonka" zakończyło realizację projektu finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Świdwinie. W ramach zadania publicznego pt. „Maszerujące Amazonki" w okresie od 17 września 2012 r. do 31 października 2012 r. odbywały się dla członkiń stowarzyszenia zajęcia sportowe nordic walking - marsz z kijkami. Zajęcia poprowadziła pani Małgorzata Miękczyńska ze Studia Ćwiczeń Ruchowych „Reha-fit" w Świdwinie.

 

Ćwiczenia na świeżym powietrzu to nie tylko wspaniała zabawa, ale także podniesienie poziomu sprawności fizycznej kobiet po amputacji piersi. Wspólne spacery w gronie osób z podobnymi problemami wpływają korzystnie na sferę psychiczną. Jednocześnie amazonki poznają się bliżej, mają okazję do wymiany doświadczeń, a czasami do wsparcia na duchu koleżanki mającej gorsze samopoczucie. Ponadto odprężają się i relaksują spacerując na łonie natury.

 

W ramach zadania stowarzyszenie zakupiło również materiały promocyjne: czapki, koszulki oraz długopisy z logo i nazwą stowarzyszenia. Świdwińskie Stowarzyszenia ''Amazonka'' dziękuje Staroście Powiatu Świdwińskiego panu Mirosławowi Majka, pani Danucie Malitowskiej - przewodniczącej Rady Powiatu za zainteresowanie problemami stowarzyszenia, za życzliwość, słowa wsparcia i umożliwienie uczestnictwa w zajęciach ruchowych. Przypominamy, że biuro Świdwińskiego Stowarzyszenia „Amazonka" mieści się przy ul. Kołobrzeskiej 43 w Świdwinie. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 792 401 431

 

Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka"

 

maszerujace amazonki maszerujace amazonki