| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet w Powiecie Świdwińskim Drukuj Email
poniedziałek, 19 listopada 2012 09:14

razem przeciw razomPrzemoc w rodzinie jest poważnym problemem w wielu polskich rodzinach, także wśród mieszkańców Powiatu Świdwińskiego. Badania prowadzone w 2011 roku pokazały:
• 74.04% mieszkańców powiatu w wieku 14-19 lat tj. wskazało na istnienie przemocy w ich rodzinach.
• 82.S% dorosłych przyznało się do występowania w ich rodzinach jednego z rodzajów przemocy domowej.
• najczęstszymi formami przemocy obserwowanymi w Powiecie Świdwińskim są: przemoc psychiczna i emocjonalna 41%. fizyczna 32%. zaniedbanie 15%. przemoc seksualna 7%.
• w 96% sprawcami przemocy są mężczyźni.
• wśród osób dotkniętych przemocą w rodzinie 57% stanowią kobiety.


Powiat Świdwiński realizator projektu „Razem Przeciw Razom" wraz z instytucjami pomocowymi, organizują wspólnie akcję w ramach światowych obchodów 16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet (25 listopada - 10 grudnia). W tych dniach eksperci będą udzielać bezpłatnych konsultacji i porad wszystkim potrzebującym pomocy w związku z problemem przemocy w rodzinie.


..Dni otwarte" odbędą się od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00 - 15.00. W tym czasie w Punkcie Infonnacyjno-Konsultacyjnym mieszczącym się w Starostwie Powiatowym w Świdwinie, przy ul. Mieszka I 16 pok. 22 odbywać się będą dyżury specjalistów z zakresu przeciwdziałania przemocy (psycholog, prawnik, pedagog, kurator zawodowy, pracownik socjalny, policjant), którzy udzielą wsparcia i informacji (w zależności od potrzeb osób zgłaszających się i możliwości).

Poniżej znajduje się
Harmonogram dyżurów specjalistów.

W celu ustalenia dogodnego terminu konsultacji zachęcamy do kontakt osobistego lub telefonicznego z konsultantem Punktu Infonnacyjno-Konsultacyjnego - Starostwo Powiatowe w Świdwinie, ul. Mieszka I 16. 78-300 Świdwin, telefon 94 36 50 338.

 

WUP

 

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2012 09:06