| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Złoty Medal za „Zasługi dla obronności kraju” Drukuj Email
czwartek, 06 grudnia 2012 11:37

 

We wtorek, 27 listopada br. podczas XXII Sesji Rady Gminy Świdwin, Pan ppłk. Cezary Teodorowicz Komendant WKU w asyście Wójta Gminy Świdwin Zdzisława Pawelca wręczył Państwu Genowefie i Henrykowi Kierzek Złoty Medal za „Zasługi dla obronności kraju”. Medal został nadany przez Ministra Obrony Narodowej w uznaniu zasług dla tych, którzy swoją pracą przyczynili się do umocnienia obronności kraju. Państwo Kierzek wychowali sześciu synów, z których pięciu (Zbigniew, Tadeusz, Marian, Waldemar, Marcin) odbyło zasadniczą służbę wojskową.

 

Tekst Justyna Strógarek
Zdjęcie Sebastian Basiejko

 

Odznaczeni