| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wyposażenie zespołu ludowego Barwinok w stroje ludowe i instrumenty muzyczne Drukuj Email
czwartek, 15 listopada 2012 01:00

 

W listopadzie br. zakończono realizację projektu, w ramach którego zakupiono stroje ludowe oraz akordeon i skrzypce dla zespołu ludowego Barwinok.


Realizacja projektu ma na celu zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego poprzez kultywowanie tradycji społeczności lokalnej i efektywne wykorzystanie potencjału historyczno-kulturowego oraz jego promocję. Barwinok, wyposażony w nowe stroje ludowe oraz instrumenty muzyczne, efektywnie będzie uczestniczył w przeglądach zespołów ludowych, festiwalach, koncertach, lokalnych wydarzeniach, przyczyniając się do zaspokojenia potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców obszaru Lokalnej Grupy Działania - "Powiatu Świdwińskiego". Wartością dodaną będzie promocja gminy i powiatu świdwińskiego.


Zespół został utworzony w 2011r. Prezentuje folklor kultury ukraińskiej i łemkowskiej. W skład zespołu wchodzą mieszkańcy Rusinowa i okolicznych miejscowości gminy Świdwin.


Zadanie pn. „Wyposażenie zespołu ludowego Barwinok w stroje ludowe i instrumenty muzyczne" współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów. Koszt zadania to 7988,01 zł.

 

prow2 

 

Poprawiony: czwartek, 20 grudnia 2012 12:37