| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w Ząbrowie Drukuj Email
poniedziałek, 10 grudnia 2012 13:19

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w Zabrowie     W środę, 05 grudnia 2012 r. w świetlicy wiejskiej w Ząbrowie odbył się pokaz technik udzielania pomocy przedmedycznej dla opiekunek świetlic gminnych.
    Pokaz przygotowany został na prośbę opiekunki świetlicy w Ząbrowie przez strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie, w składzie: mł. asp. Michał Jaworski, st. str. Bartosz Kricki, st. str. Grzegorz Dunder oraz str. Kamil Tokarski. Uczestniczki spotkania miały do dyspozycji fantoma, na którym, pod fachowym okiem strażaków, mogły przećwiczyć prowadzenie akcji ratującej życie: masaż serca i sztuczne oddychanie. Panie miały również możliwość nauczenia się jak postępować w przypadku, gdy poszkodowany jest nieprzytomny z zachowanymi funkcjami życiowymi oraz w wielu innych sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Zademonstrowane zostało także użycie kilku sprzętów, które w sytuacjach zagrożenia wykorzystywane są przez Straż Pożarną, jak np.: kamizelka KED, nosze, szyny Kramera, wyposażenie torby PSP R1, itp.
    Panie z zainteresowaniem oglądały prezentację, słuchały wykładu i chętnie brały udział w ćwiczeniach. Umiejętności nabyte podczas tego spotkania z pewnością pozwolą na wykonanie podstawowych czynności ratujących życie.

 

                                                                                                                                Tekst i zdjęcie Kinga Kricka                                                                                                                                                       Świetlica w Ząbrowie

Poprawiony: poniedziałek, 04 lutego 2013 13:44