| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Spotkanie bożonarodzeniowe w ZS w Bierzwnicy Drukuj Email
środa, 02 stycznia 2013 13:45

"Ludzie z betonowego chodnika, wszyscy samotni...
 mijamy się pospiesznie, potem zapominamy.
 Ułamki sekundy - tysiące twarzy - miliony smutków, miliony miłości i samotności ...
 Jestem jednym z przechodniów..."

P1010024Takimi słowami rozpoczęło się spotkanie bożonarodzeniowe w Zespole Szkół w Bierzwnicy. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej spotkali się uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście.

Na początku spektaklu nastrojowy taniec śnieżynek wprowadził widzów w zimowy, świąteczny nastrój. Po nim wystąpili uczniowie, prezentując spektakl pt. „Wigilijna ulica”. Samotność, pośpiech, brak miłości to główny temat przedstawienia. Nie zabrakło również tradycyjnego motywu: Józefa i Maryi opiekujących się nowo narodzoną Dzieciną, pasterzy zmierzających do żłóbka, chóru aniołów śpiewających kolędy i ogłaszających Dobrą Nowinę, Trzech Króli z cennymi darami oddających pokłon Chrystusowi.

 

 

P1010013

Było to naprawdę wyjątkowe widowisko na wysokim poziomie, z piękną scenografią przygotowaną przez p. Urszulę Kamińską i Wiesławę Poślednik. Oryginalnie wykonana szopka przypominająca betlejemską grotę dodała spektaklowi prawdziwego uroku. Nad przygotowaniem uczniów do występu czuwała p. Małgorzata Słowik. Jasełka były uświetnione śpiewem kolęd w wykonaniu szkolnego chórku pod kierownictwem p. Bożeny Bujas.

Wszystko to pomogło nam - choć na chwilę – oderwać się od codziennych problemów. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem publiczności za piękne wykonanie przedstawienia.
Był to bardzo miły wieczór o atmosferze wręcz rodzinnej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby tak było.

 

                                                                                                                                    Tekst: Małgorzata Słowik

Poprawiony: wtorek, 05 lutego 2013 09:55