| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Dzień Babci i Dziadka w ZS w Bierzwnicy Drukuj Email
poniedziałek, 04 lutego 2013 10:18

DSCN1264    W dniu 25.01.2013r. w Zespole Szkół w Bierzwnicy, dzieci z klas 0-III, zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyłych gości powitała pani dyrektor Irena Stołowska. Wśród zaproszonych gości był pan Wójt Gminy Świdwin Zdzisław Pawelec wraz z małżonką. Tym razem nie służbowo, lecz jako dziadek.


    Mali artyści rozpoczęli swoje występy przygotowane specjalnie na tę miłą i jakże sympatyczną okoliczność. Z pewnością nikt nie spodziewał się tak pięknego przedstawienia wykonanego z ogromnym rozmachem. Pomysłodawcą scenariusza uroczystości i oprawy muzycznej była pani Aleksandra Graczyk z oddziału przedszkolnego, pomagały jej w tym panie z klas I-III: Bogusława Patyk, Urszula Kamińska, Wiesława Poślednik.


DSCN1269    Dzieci z oddziału przedszkolnego zachwyciły wszystkich pięknymi piosenkami, wierszami i tańcami: tańczyły krakowiaka, taniec irlandzki i taniec cygański. Na szczególną uwagę zasługuje występ dzieci z zespołu ludowego „Jagódki” z klas I-III, które zaprezentowały wiązankę krakowską pt. „Hej, na krakowskim rynku”. Uczniowie klasy II wystąpili w inscenizacji „Kochana Babciu i Dziadku”, a uczennice z klasy I i III zatańczyły taniec pt. „Śnieżynki”. Różnorodność  strojów, w które ubrane były dzieci robiła ogromne wrażenie.


DSCN1273    Goście gromkimi brawami nagradzali każdy taniec, wiersze i piosenki. Wszyscy byli zachwyceni a i pewnie zaskoczeni poziomem przygotowania występu. Nie są to przesadne słowa, gdyż słychać je było w rozmowach i zachwycie obecnych na sali.


    Całość uroczystości zakończył słodki poczęstunek oraz zabawa dziadków z wnukami. Dzieci z całą pewnością sprawiły Babciom i Dziadkom ogromnie miłą  niespodziankę, a na zakończenie wręczyły jeszcze, wraz z życzeniami, przygotowane upominki. Atmosfera spotkania owiana była rodzinnym ciepłem, bo takie przecież zawsze i wszędzie wnosi obecność naszych Babć i Dziadków.

 

DSCN1286

 

Aleksandra Graczyk

Poprawiony: wtorek, 05 lutego 2013 10:35