| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Bajkowe jasełka w Przedszkolu w Oparznie Drukuj Email
wtorek, 29 stycznia 2013 11:46

jaselka w oparznie    10 stycznia b.r. w Punkcie Przedszkolnym „Bajkowa kraina ” w Oparznie odbyły się jasełka z bajkowym akcentem. Tym razem nie Trzej Królowie, ale postacie ze znanych i lubianych bajek przynosiły dary leżącemu w żłobku Jezusowi. W orszaku pojawiły się m.in.: Dziewczynka z zapałkami, Calineczka, Czerwony Kapturek, Pinokio, stary Rybak, Smerfetka, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, a na końcu Królewna Śnieżka i krasnoludki. I jak to w bajkach bywa dzieci z darami składały też osobiste obietnice. Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Świdwin – pan Zdzisław Pawelec, członek Zarządu TPD w Koszalinie - pan Bartosz Zabrocki, wicedyrektor Zespołu Szkół w Lekowie – pani Dorota Adamiak , kierownik Referatu Oświaty Urzędu Gminy Świdwin – pan Sebastian Basiejko oraz oczywiście rodzice.

 

    Publiczności szczególnie podobały się stroje małych kolędników oraz brawurowo śpiewane kolędy i pastorałki.W przedstawieniu wzięły udział 3 i 4-latki oraz ich panie, tj. Aneta Czechowska i Beata Wróblewska. Mali aktorzy z zaangażowaniem wcielili się w swoje role, a wszyscy widzowie poddali się nastrojowi chwili. Pięknie przystrojona sala, melodie przepięknych kolęd, śpiew przedszkolaczków, wywołały wspomnienia z dzieciństwa i skłoniły do refleksji. Wielu gości miało łzy w oczach. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za pięknie wykonane Jasełka. Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali znaną kolędę "Jest taki dzień” i zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez rodziców przedszkolaków.

 

                                        Beata Wróblewska
                                        Fot. Sebastian Basiejko

Poprawiony: wtorek, 05 lutego 2013 12:02